Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek, jako Patron Honorowy Mistrzostw Gminy Kosakowo w Biathlonie Letnim oraz organizator zawodów Andrzej Olech – prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Biathlonu zapraszają do udziału w zawodach.

Zawody z cyklu Pucharu Pomorza w Biathlonie letnim odbędą się 22 maja br., w najbliższą sobotę przy szkole w Kosakowie i będą mieć rangę Mistrzostw Gminy Kosakowo. Będzie to jeden z etapów przygotowań do startu na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w lipcu. Reprezentacja lokalnego klubu KKS Neptun Kosakowo z sekcji biathlonu będzie miała okazje do pokazania swojej formy przed mistrzostwami kraju.

Zawody maja charakter otwarty i są okazją do spędzenia czasu wolnego na sportowo. W zawodach głównie wystartują dzieci i młodzież, ale przewidziana jest również kategoria otwarta, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w Biathlonie Letnim. Zawody odbędą się w konkurencji sprintu, dzieci będą strzelać z karabinów laser, a młodzież i kategoria otwarta z broni pneumatycznej śrutowej, na dystansie 10 m – strzelanie w pozycji leżącej.

 Dla najlepszych przewidziano medale i dyplomy oraz drobne upominki.

 Zapisy i informacje o stracie proszę kierować na adres email: andrzej.olech@wp.pl

 

 Współorganizatorzy:

– Pomorska Federacja Sportu  w Gdańsku,

– Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego,

– Gmina Kosakowo,

– Szkoła Podstawowa Kosakowo i Pogórze.

 Więcej szczegółów w komunikacie startowym.– Biathlon – komunikat startowy 22.05.2021