Ponad 3 miliony złotych wyniesie dofinansowanie budowy ulicy Kościuszki w Pogórzu, z Funduszu Dróg Samorządowych. Środki rządowe na inwestycję ważną dla mieszkańców dynamicznie rozwijającej się miejscowości przekazał na ręce Wójta Gminy Kosakowo Marcina Majek, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, podczas uroczystego podpisania umowy, 11 grudnia, w Gdańsku.

Ulica Kościuszki w Pogórzu to ważna arteria komunikacyjna, której budowa znacznie poprawi komfort życia wielu mieszkańców – informuje Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Dotychczas powstał ponad 600 – metrowy odcinek drogi, która posiada wszystkie niezbędne udogodnienia. Jest dostatecznie odwodniona poprzez sieć kanalizacji, a po zmroku estetycznie oświetlona. Wzdłuż jezdni prowadzi wygodny chodnik, a także droga dla rowerów.

W przyszłym roku będą kontynuowane i zakończone dalsze roboty drogowe co spowoduje, że cały ciąg ulicy Kościuszki, od skrzyżowania z ul. Derdowskiego, do ulicy płk. Traugutta zostanie wybudowany, a łączna wartość prac zamknie się w kwocie ponad 6 milionów złotych. Połowa z tej sumy będzie pochodziła z Funduszu Dróg Samorządowych. W środę (11 grudnia), Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oraz Wójta Gminy Kosakowo podpisali umowę, która gwarantuje dofinansowanie inwestycji na kwotę ponad 3 milionów złotych.

Otrzymane środki rządowe pozwolą także wykonać odcinek drogi Czarnieckiego wraz z chodnikiem i oświetleniem, od ulicy Kościuszki do ulicy Czechowicza, co także  pozytywnie wpłynie na komunikację wewnątrz dynamicznie rozwijających się terenów Pogórza.