Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas dużymi krokami. Świąteczną atmosferę zapowiadają już kolorowe iluminacje przy drogach i na wielu budynkach, przystrajane choinki, radiowa muzyka i liczne zaproszenia na opłatkowe spotkania i koncerty. Doskonałą okazją do wczucia się w magiczny bożonarodzeniowy klimat był sobotni świąteczny Jarmark, zorganizowany w Pierwoszynie, przez Kosakowskie Centrum Kultury.

Każdy, kto odwiedził świąteczny Jarmark w naszej gminie w ubiegłą sobotę, z pewnością znalazł tam coś wyjątkowo wartościowego dla siebie – mówi Marcin Majek, Wójt Gminy Kosakowo. – Dla jednych szczególną atrakcją były wyroby rękodzielnicze, które nabyć można było na licznych stoiskach. Widać było, że zakupy w takiej niezwykłej atmosferze cieszyły młodszych i starszych, a wiele z upominków trafi w Wigilię do najbliższych. Wiele osób znalazło czas, aby usiąść i spokojnie porozmawiać z sąsiadami i znajomymi. Dla wszystkich obecnych liczył się także bardzo ciepły i świąteczny klimat.

Duchowe doznania towarzyszące podczas Jarmarku to z niewątpliwie wykonywane na żywo kolędy, o co zadbał między innymi Dyrektor KCK Konrad Grygowski, który koncertował na trąbce przy fortepianowym akompaniamencie Tomasza Hrycz, błyskotliwy występ Orkiestry Dętej Gminy Kosakowo, odgrywającej najładniejsze polskie i światowe utwory bożonarodzeniowe, a także koncert Chóru Morzanie, w świątecznym repertuarze. Miłym akcentem było również krótkie przedstawienie Młodzieżowego Teatru Gminy Kosakowo oraz recital Anny Bladowskiej z Dariuszem Klawig.

W trakcie Jarmarku, Kosakowskie Centrum Kultury rozstrzygnęło wyniki konkursów na najładniejszą kartkę i ozdobę świąteczną, zorganizowane dla dorosłych oraz najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Nagród i wyróżnień było bez liku, a prace laureatów były częścią wystroju świątecznego Jarmarku.

Jarmark wypełnił niemal całą sobotę (14 grudnia). Mimo przedświątecznej gorączki przygotowań, warto było poświęcić choć kilkanaście minut, aby przez moment oderwać się od obowiązków i wczuć się w klimat oczekiwanego Bożego Narodzenia.

fot. Marcin Krauze