96 punktów znajdujących się w publicznej przestrzeni gminy Kosakowo zostało dziś (17 kwietnia) odkażonych płynem dezynfekującym. Pracownicy spółki PUK-PEKO odkazili m.in. wszystkie wiaty przystankowe, a także okolice gminnych szkół, które odwiedzali rodzice zgłaszający dzieci do klas pierwszych. Pomimo trwającej narodowej kwarantanny, czystość i higiena w newralgicznych miejscach użytku publicznego jest niezwykle istotna.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, podjęliśmy decyzję o cyklicznym odkażaniu miejsc użyteczności publicznej – informuje Marcin Kopitzki, Zastępca Wójta Gminy Kosakowo. – Pierwszą akcję przeprowadziliśmy w piątek, a pracownicy Spółki PUK-PEKO odwiedzili łącznie 96 miejsc, w tym wszystkie wiaty przystankowe oraz okolice gminnych szkół, w których trwała rekrutacja.

Pracownicy PUK-PEKO zapewniają, że używany do dezynfekcji środek jest po pierwsze bezpieczny dla środowiska, po drugie skuteczny – używany jest między innymi w środkach komunikacji miejskiej.