22 września (w niedzielę), na boisku Orlik przy Centrum Sportowym Kosakowo odbyła się finałowa – jesienna runda piłkarskiego cyklu „III Kosakowiak Cup – Cztery Pory Roku 2019”. We wrześniowych zawodach wzięło udział 6 drużyn, a każda rozegrała po 5 spotkań. Z niedzielnego zwycięstwa cieszyła się drużyna Mistral Pogórze, ale najcenniejszy puchar wywalczył zespół Dębogórza Wybudowanie, który na zakończenie całego cyklu utrzymał pozycję lidera.

Zacięta walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich gier – relacjonuje Andrzej Śliwiński, Przewodniczący Rady Gminy Kosakowo. – Zarówno Mistral Pogórze, jak i Dębogórze Wybudowanie zgodnie wygrywały kolejne mecze.

Zespoły te spotkały się w ostatniej kolejce i tu, po niezmiernie zaciętym i wyrównanym boju – górą okazała się drużyna z Pogórza, która wygrała 4:3, zapewniając sobie jednocześnie wygraną w jesiennym turnieju i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. Puchar Wójta Gminy Kosakowo trafił do drużyny Dębogórza Wybudowanie. Trzecie miejsce i Puchar Właściciela firmy „CELSTAN” przypadł juniorom ze Sztormu II Kosakowo.

Najwięcej bramek (po 9) zdobyli: Błażej Bonk (Mistral)Marcin Nowak (Dębogórze Wyb.) – otrzymali oni nagrodę Radnego Gminy Kosakowo Michała Przysieckiego. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano zaś Bartłomieja Drespę (Mistral), do którego trafiła nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Kosakowo Andrzeja Śliwińskiego.

W całym cyklu III Kosakowiak Cup – brane były pod uwagę trzy najlepsze zdobycze punktowe danych drużyn ze wszystkich 4 turniejów. Najlepsze okazało się Dębogórze Wybudowanie (lokaty w kolejnych rundach: 4., 1., 1., 2. – 28 pkt.), przed Mistralem Pogórze (2., 2., 5-6., 1. – 26 pkt.) Trzecie miejsce przypadło drużynie Celstan Kosakowo (1., 4., 4., 4. – 20 pkt. / 25 pkt. w 4 rundach), a czwarte – juniorom Sztormu II Kosakowo (5-6., 3., 2., 3. – 20 pkt. / 23 pkt. w 4 rundach).

Trzy najlepsze zespoły tegorocznych rozgrywek otrzymały Puchary Wójta Gminy Kosakowo Marcina Majek, medale oraz bony na zakup sprzętu sportowego o wartości odpowiednio: 1200 zł, 1000 zł i 800 zł. Wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy całego cyklu: Marcin Nowak (Dębogórze Wyb.) – król strzelców (21 bramek) i Patryk Adamowicz (Dębogórze Wyb.) – najlepszy bramkarz.

Nagrody i wyróżnienia wręczali: Zastępca Wójta Marcin Kopitzki, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Śliwiński, Radny Gminy z Pogórza Michał Przysiecki i Prezes Sztormu Kosakowo Antoni Wica.

Andrzej Śliwiński i Michał Przysiecki wręczyli także symboliczne podziękowania Panom Adamowi Schröder i Mateuszowi Szmidt za pomoc i współpracę przy organizacji III Mistrzostw Gminy Kosakowo w piłce nożnej.

Organizatorzy dziękują sponsorom i partnerom tegorocznej edycji KOSAKOWIAK CUP – Cztery Pory Roku, a są nimi: Kosakowska firma CELSTAN, Sołectwo Kosakowo, P.U.K. PEKO, Urząd Gminy Kosakowo.

Wyniki 4. rundy:

Dębogórze Wybudowanie – FC Kalibracja 1:0

bramka: K.Kiełb

Mistral Pogórze – Sztorm II Kosakowo 3:0

bramki: M.Kozieniec, P.Woźniak, B.Bonk

Celstan Kosakowo – Kazimierz 2:0

bramki: S.Brunath (2)

Dębogórze Wybudowanie – Sztorm II Kosakowo 4:1

bramki: M.Nowak (2), K.Kiełb, M.Korzeniowski – K.Kapuściński

FC Kalibracja – Kazimierz 4:0

bramki: A.Malinowski, J.Konkolewski (3)

Mistral Pogórze – Celstan Kosakowo 3:0

bramki: S.Rybandt, M.Kozieniec, B.Bonk

Kazimierz – Dębogórze Wybudowanie 0:5

bramki: M.Nowak (4), K.Kiełb

Sztorm II Kosakowo – Celstan Kosakowo 3:2

bramki: K.Gburek (2), O.Markowski – D.Kolenda (2)

FC Kalibracja – Mistral Pogórze 0:6

bramki: B.Bonk (2), S.Rybandt (2), A.Krynicki (2)

Celstan Kosakowo – Dębogórze Wybudowanie 1:6

bramki: S.Brunath – M.Nowak (2), K.Grablowski, M.Ozga, K.Kiełb, B.Siudaj

Kazimierz – Mistral Pogórze 0:7

bramki: S.Rybandt, B.Bonk (2), M.Kozieniec (2), A.Krynicki, B.Drespa

Sztorm II Kosakowo – FC Kalibracja 2:0

bramki: O.Markowski, K.Gburek

Dębogórze Wybudowanie – Mistral Pogórze 3:4

bramki: M.Korzeniowski, K.Grablowski, M.Nowak – B.Bonk (3), M.Kozieniec

Celstan Kosakowo – FC Kalibracja 4:1

bramki: S.Brunath (2), R.Piotrowski (2) – J.Konkolewski

Kazimierz – Sztorm II Kosakowo 1:2

bramki: D.Kaszuba – K.Gburek, K.Kapuściński

 

  Tabela 4. rundy m. pkt. bram.
1. Mistral Pogórze 5 15 23-3
2. Dębogórze Wybudowanie 5 12 19-6
3. Sztorm II Kosakowo 5 9 8-10
4. Celstan Kosakowo 5 6 9-13
5. FC Kalibracja (Pierwoszyno) 5 3 5-13
6. Kazimierz 5 0 1-20

Relacja i fotorelacja: Adam Schröder