III runda Kosakowiak-Cup – puchar dla piłkarzy z Dębogórza Wybudowanie!

W niedzielę (11 sierpnia) na boisku przy Złotych Piaskach w Kosakowie odbyła się III runda Kosakowiak Cup 2019  o puchar Prezesa GKS Sztorm Kosakowo Antoniego Wicy. W sierpniowej, letniej edycji turnieju, bezkonkurencyjna okazała się drużyna Dębogórza Wybudowania, która wygrała wszystkie mecze.

Drugie miejsce zdobyła drużyna Sztormu II Kosakowo, w której wystąpili juniorzy z trenerem Adrianem Niewiadomskim w składzie, a trzecie – pierwszy zespół Sztormu Kosakowo, który nieoczekiwanie przegrał w półfinale, po rzutach karnych z zespołem Sztormu II. Tuż za podium znalazła się ekipa Celstan Kosakowo.

Królem strzelców turnieju został Tomasz Lewańczyk (Dębogórze Wybudowanie) z dorobkiem 13 bramek, do którego trafił Puchar Radnego Gminy Kosakowo Michała Przysieckiego. Najlepszy bramkarz turnieju – Michał Labuhn (Dębogórze Wybudowanie), który przez cały turniej zachował czyste konto, otrzymał Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kosakowo Andrzeja Śliwińskiego.

Pamiątkowe puchary i statuetki wręczali: w imieniu Wójta Marcina Majek – Wicewójt Marcin Kopitzki, Prezes GKS Sztorm Kosakowo Antoni Wica, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Śliwiński oraz Radny z Pogórza Michał Przysiecki. Ostatnia – IV runda Kosakowiak Cup – odbędzie się pod koniec września br.

Organizatorzy – Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Śliwiński, Radny Gminy Michał Przysiecki oraz gminny Referat ds. Sportu i Turystyki dziękują lokalnej firmie Celstan z Kosakowa za ufundowanie statuetek i pucharów dla zwycięzców.

Grupa A:

Dębogórze Wybudowanie – Sztorm II Kosakowo 3:0

Sztorm II Kosakowo – Suchy Dwór 1:1

Suchy Dwór – Dębogórze Wybudowanie 0:7

Tabela gr. A:

1. Dębogórze Wybudowanie, 6 pkt., 10-0
  2. Sztorm II Kosakowo, 1 pkt, 1-4
  3. Suchy Dwór, 1 pkt, 1-8

Grupa B:

Mistral Pogórze – Kazimierz 5:0

Sztorm I Kosakowo – Celstan Kosakowo 3:0

Celstan Kosakowo – Kazimierz 6:0