W dniach 22-23 czerwca br. na trzech płytach boisk przy Złotych Piaskach w Kosakowie odbywał się turniej piłki nożnej roczników 2011, 2010 i 2006/07 – Kosakowo Cup 2019. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek, a organizatorem był GKS Sztorm Kosakowo.

W rozgrywkach wzięły udział 24 zespoły, w tym dwa z Gonneville-la-Mallet  – naszej gminy partnerskiej we Francji. Gośćmi specjalnymi turnieju byli: Tomasz Kuszczak – były bramkarz m.in. reprezentacji Polski i Manchesteru United, Dave Lawrence – Dyrektor Sportowy West Bromwich Albion FC oraz Sławomir Pyrzyński – Dyrektor Zarządzający Concept 4 Soccer Poland.

W sobotę (22.06.) rywalizację zakończył rocznik 2010 (U-9): z kompletem zwycięstw (15 pkt.) turniej wygrał Sztorm I Kosakowo, na II miejscu z 12 pkt, znalazły się Kaszuby Połchowo, a na III (9 pkt.) – Błękitni Wejherowo. Dalsze miejsca zajęły: IV – Salos Rumia (6 pkt.), V – Sztorm II Kosakowo (3 pkt.), VI – MFS Gdynia (0 pkt.).

Rocznik 2011 (U-8): rywalizował w niedzielę (23.06.): bez porażki i tylko z jednym remisem turniej wygrała Jedynka I Reda (19 pkt.), na II miejscu znalazł się MFS Gdynia (16 pkt.), a na III – Sztorm I Kosakowo (13 pkt.). Na dalszych miejscach uplasowały się: IV – Piki Gdańsk (10 pkt.), V – Orkan Rumia (8 pkt.), VI – Jedynka II Reda (6 pkt.), VII – Wicher Wierzchucino (4 pkt.), VIII – Sztorm II Kosakowo (3 pkt.).

Z kolei przez dwa dni (22-23.06.) trwała rywalizacja drużyn z roczników 2006/2007 (U-13). Turniej o włos wygrał GTS Pruszcz Gdański (23 pkt.), drugi Jaguar I Gdańsk wywalczył tę samą liczbę punktów co zwycięzca, a III miejsce zdobył Sztorm I Kosakowo (18 pkt.). Kolejne pozycje zajęły: IV – Cap de Caux I z Francji (16 pkt.), V – Jaguar II Gdańsk (14 pkt.), VI – Orkan Rumia (13 pkt.), VII – Stomil Olsztyn (10 pkt.), VIII – Stolem Gniewino (8 pkt.), IX – Cap de Caux II z Francji (3 pkt.), X – Sztorm II Kosakowo (0 pkt.).

Organizatorzy pragną podziękować Sponsorom, bez których Turniej nie mógłby się odbyć, są to: No10, sportbazar, Pomorski Związek Piłki Nożnej, PEWiK Gdynia, Villa La-Nel w Rewie, Cukiernictwo Formella w Mostach, GT Sport – Pucharownia.pl, Unisoft, Kwiaciarnia Strelicja w Gdyni, a także puckiej PolicjiOSP Kosakowo.