Linia nr 667 łącząca Pogórze z Puckiem, poprzez Kosakowo, Mrzezino, Smolno i Żelistrzewo, ze względu na bardzo małą liczbę podróżnych, zostaje zawieszona od 1 czerwca 2020 roku. Planowane przywrócenie połączeń wyznaczono na 1 września br.

 

Zainteresowanie przewozami linią 667 pomiędzy Pogórzem w gminie Kosakowo i Puckiem, w ostatnim czasie było wręcz znikome – zauważa Marcin Kopitzki, Zastępca Wójta Gminy Kosakowo. – Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest niewątpliwie stan epidemii i narodowa kwarantanna, o którą postulował między innymi Minister Zdrowia.

Z powodu niskiej frekwencji pasażerów, Jednostki Samorządu Terytorialnego, które dofinansowywały przewozy linią nr 667, łączące Puck z Żelistrzewem, Smolnem, Mrzezinem, Kosakowem i Pogórzem, wspólnie zdecydowały o zawieszeniu połączenia, a planowane wznowienie przewozów na tej linii wyznaczono na dzień 1 września.

(foto: puck.naszemiasto.pl)