Samorząd województwa pomorskiego  przystąpił do pilotażowego programu teleKTG. Realizacja projektu ma na celu podniesienie bezpieczeństwa i komfortu kobiet w ciąży oraz zwiększenie poziomu profilaktyki okołoporodowej z uwagi na brak oddziału położniczego w regionie puckim.

Program skierowany jest do pacjentek od 36 tygodnia ciąży pojedynczej z regionu powiatu puckiego, który umożliwia zdalne rejestrowanie zapisów KTG w dowolnym miejscu i czasie w warunkach domowych. Dzięki badaniu możliwe jest monitorowanie czynności serca płodu, a także kontrolowanie liczby oraz czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie pozwala na sprawdzenie, w jakim stanie jest dziecko i w razie jakichkolwiek nieprawidłowości (np. zaburzenia czynności serca płodu w wyniku niedotlenienia) szybką reakcję. Jest to w pełni bezpieczna metoda, zapewniająca kliniczną jakość badania, czyli taką jaką uzyskuje się w szpitalu czy gabinecie lekarskim.

Więcej informacji na stronie Samorządu Województwa Pomorskiego:https://pomorskie.eu/specjalna-oferta-dla-pomorzanek-w-ciazy-badanie-ktg-bez-wychodzenia-z-domu/