Sezon letni szczególnie dla gmin nadmorskich jest ważnym okresem, daje możliwość zarówno mieszkańcom jak i turystom korzystać z urokliwych plaż i atrakcji nadmorskich. W gminie Kosakowo również trwają intensywne prace nad tym, aby zapewnić przyjemny i bezpieczny czas odpoczynku wszystkim przebywającym w naszej gminie.

Utrzymanie w czystości ulic, placów i terenów zielonych poprzez regularne sprzątanie i usuwanie zanieczyszczeń, koszenie traw, przycinanie krzewów to jedne z wielu działań jakie zostały podjęte w trosce o estetykę otoczenia publicznego.

Przygotowując się do sezonu letniego gmina Kosakowo podjęła szereg działań w tym m.in. wyrównanie i utwardzenie parkingu gruntowego, pielęgnacja zieleni w tym na terenie skansenu w Mechelinkach, renowacja elementów drewnianych i donic betonowych, odmalowanie barierek drewnianych na całej długości molo spacerowego w Mechelinkach czy remont infrastruktury portowej użytkowanej przez rybaków.

Jako, że gmina Kosakowo posiada również w swoich granicach plaże jako jeden z ważniejszych elementów przygotowań zostało przeprowadzone oczyszczenie plaż. Pod koniec kwietnia br. spółka Kosakowo Sport rozpoczęła przygotowania infrastruktury nadmorskiej do sezonu letniego, aby zapewnić bezpieczeństwo i uprzyjemnić wypoczynek, zarówno mieszkańcom, jak i turystom korzystającym z uroków plaż Zatoki Puckiej. Prace polegały m.in. na mechanicznym przesiewaniu piasku wraz z usuwaniem wszelkich zanieczyszczeń, napowietrzaniu i spulchnieniu,  wyrównaniu terenu plaż celem likwidacji zagłębień i pagórków. Akcje przeprowadzono na plażach gminy Kosakowo, w Rewie i Mechelinkach. Przypomnijmy, że organizacją kąpielisk w sezonie letnim na obszarze morskim przyległym do gminy Kosakowo zajmie się Zespół Obiektów Nadmorskich spółki Kosakowo Sport.

Źródło: www.kosakowosport.pl