Za nami pierwsze dni jubileuszowych obchodów Dni gminy Kosakowo. W tym roku z okazji 50-lecia gminy przygotowanych zostało wiele wyjątkowych atrakcji i niespodzianek. Tradycyjnie rozpoczęliśmy na zielonym placu przy górce w Kosakowie kilkugodzinną imprezą plenerową z najlepszą muzyką w tle. W tym roku gwiazdą wieczoru był zespól IRA.

Ale zacznijmy od początku. O godzinie 16:00 nastąpiło otwarcie jubileuszowych obchodów Dni gminy Kosakowo. Mieliśmy okazję obejrzeć film przedstawiający zarówno historię powstania naszej gminy oraz jej obecny wygląd z niecodziennej perspektywy. Każdy z odwiedzających tego dnia miejsce wydarzenia miał okazję obejrzeć przygotowaną specjalnie na tę okazję wystawę o gminie Kosakowo dotyczącą jej powstania oraz 10 sołectw, z których się składa. Wójt gminy Kosakowo Marcin Majek przywitał zebranych gości.

Następnie muzycznie nastroiła nas Nikola Raczko, niezwykle utalentowana młoda aktorka i wokalistka, znana m.in. z takich filmów jak „Chleb i sól” czy „Warszawa, Holandia”.

Tego dnia chętni i odważni mogli obejrzeć gminę z lotu ptaka, korzystając z możliwości przelotu helikopterem Robinson. Dla uczczenia 50-lecia gminy Kosakowo skok spadochronowy z niego z flagą wykonał strażak OSP Kosakowo Piotr Taczała, który na swoim koncie ma m.in. pobity rekord skoku ze spadochronem z balonu na ogrzane powietrze z pułapu ponad 7000 m.

Oczywiście nie zabrakło pobocznych atrakcji dla wszystkich w każdym wieku. Jak co roku swoim energetycznym występem uraczyła nas Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo w wyjątkowym repertuarze przygotowanym specjalnie na tę uroczystość.

Zespól Access Denied mocnym, rockowym uderzeniem rozpoczął kolejny set koncertowy.

Publiczność miała również możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych na tę okoliczność konkursach.

Kolejnym artystą, którego mieliśmy okazję posłuchać był Kalinovski, znany szeroko trójmiejskiej publiczności wokalista, gitarzysta, laureat drugiego miejsca XI edycji talent show „The Voice of Poland”. Muzycznie zaprosił na koncert gwiazdy wieczoru.

Niewątpliwie dodatkową atrakcję stanowiło wykonanie mega foty, pamiątkowego zdjęcia wszystkich zgromadzonych mieszkańców i gości.

Wyczekiwany przez wszystkich zespól IRA nie zawiódł kossakowskiej publiczności. Bawiliśmy się znakomicie do znanych i lubianych utworów, które rozbrzmiewały do późnych godzin nocnych.

Na najmłodszych odwiedzających czekał dmuchany plac zabaw, konkursy i namioty kreatywne, a cały teren imprezy wypełniły stoiska i kramy z produktami regionalnymi oraz gastronomią.

Dla wszystkich gości 50. urodzin Dni gminy Kosakowo przygotowana została jeszcze wyjątkowa niespodzianka  wieczoru na zakończenie imprezy – pokaz fajerwerków.

Fot. STykówka S.Tomaszewska