Rodzinne Ogrody Działkowe to miejsce do relaksu czy międzypokoleniowych spotkań. Cisza, spokój, które tam zaznajemy daje możliwość spędzenia wolego czasu z dala od miejskiego zgiełku w bliskości z naturą. To również doskonałe miejsce do uprawy zdrowych, świeżych, ekologicznych warzyw i owoców. ROD stały się bardzo popularne podczas pandemii, gdzie stanowiły jedno z niewielu możliwych miejsce wypoczynku poza domem. Zalet związanych z ich posiadaniem jest całe mnóstwo, a ich popularność  wciąż rośnie.

W piątek, 4 sierpnia br. wójt gminy Kosakowo Marcin Majek wraz z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem uczestniczyli w spotkaniu odbywającym się na ROD im. Obrońców Kępy Oksywskiej, podczas którego mogli m.in. podziwiać działkę nr 63 – oazę zieleni należącą do Państwa Ulatowskich. Wygrała w okręgowym konkursie na najpiękniejszą działkę i najpiękniejszy ogród, pokonując ponad 300 innych. Warto podkreślić, że w codziennych sprawach bardzo istotna jest współpraca ROD z lokalnymi samorządami.

W tym roku w sierpniu Rodzinne Ogrody Działkowe im. Obrońców Kępy Oksywskiej obchodzić będą swoje 50-lecie.

Fot. Biuro Prasowe UMWP