AKTUALIZACJA (23 marca godz. 10:30)

 

Bardzo dziękujemy za duże zainteresowanie wprowadzonym we wtorek 22 marca systemem e-rejestracji do wybranych działów kosakowskiego urzędu. Na ten moment pragniemy poinformować, że do dnia 5 kwietnia br. (włącznie) wyczerpał się limit miejsc rezerwacji dotyczący nadania numeru PESEL.

———————————————————————————————————————————————————————

Od dzisiaj, 22 marca 2022 r. funkcjonuje system elektronicznej rejestracji do wybranych wydziałów kosakowskiego urzędu – Urzędu Stanu Cywilnego: e-rejestracja USC oraz działu Ewidencji Ludności: e-rejestracja nadanie numeru PESEL

System e-rejestracji został uruchomiony dla:

  • Urzędu Stanu Cywilnego, w którym załatwimy m.in. odpisy aktów cywilnych (urodzenia, małżeństwa, zgonu) oraz w sprawach dot. dowodów osobistych. 
  • działu Ewidencji Ludności, w którym załatwimy sprawy dotyczące m.in. nadania numeru PESEL. 

System e-rejestracji został uruchomiony m.in. w odpowiedzi na większy napływ obywateli Ukrainy pragnących wyrobić numer PESEL.
Więcej informacji dla obywateli Ukrainy znajduje się w zakładce: www.gminakosakowo.pl/pomoc-ukrainie.