Akcja pomocy, która za sprawą Gminy Kosakowo i organizatora imprez sportowych icc-time.pl, wystartowała trzy tygodnie temu, osiągnęła właśnie metę. Na hasło #biegaczedlamedyków odpowiedziało 40 osób z Gminy Kosakowo, Małego Trójmiasta Kaszubskiego, ale także bardziej odległych zakątków kraju. Dzięki biegowej braci, mogliśmy wesprzeć służbę zdrowia, a na linię frontu walki z koronawirusem trafiło 40 dietetycznych posiłków.

W ramach akcji #biegaczedlamedyków, wszyscy uczestnicy przygotowali filmiki, na których rejestrowali swoje wsparcie dla służby zdrowia, poprzez aktywność fizyczną. W podziękowaniu za szlachetny gest, każdy zawodnik otrzyma piękny medal, maseczkę ochronną oraz upominki od Gminy Kosakowo.

Jeszcze w tym tygodniu  dla pracowników Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie przekazane zostaną posiłki regeneracyjne, zakupione dzięki biegowej braci. Dziękujemy wszystkim za dołączenie do akcji, zapraszamy na kolejne wydarzenia, trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót do tradycyjnej sportowej rywalizacji ramię w ramię, bark w bark.