Jak co roku na początku sierpnia odbywają się w Gminie Kosakowo Regaty Sołeckie – sołectwa wystawiają swoich najlepszych żeglarzy w szranki sportowej rywalizacji na łodziach klasy Puck. W ósmej edycji imprezy 10 sierpnia br. na wodach Zatoki Puckiej w Mechelinkach wzięło udział 7 załóg (sternik + od 2 do 4 osób). Ze względu na bardzo wymagające warunki – silny wiatr – został rozegrany tylko 1 wyścig, po którym zostali wyłonieni zwycięzcy. Bezkonkurencyjna okazała się załoga Rewy w składzie: Krzysztof Stromski, Sławek Kukiełka, Tymoteusz Szornak. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Kosakowa: Jacek Ludwiczak, Aleksandra Dadak, Filip Frąckowiak, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Suchego Dworu: Maciej Twarowski, Milena Twarowska, Rafał Padzik. Pozostałe załogi zajęli ex aequo czwarte miejsce: Sebastian Draga, Piotr Beker (Dębogórze); Andrzej Hoszko, Adam Kujawa, Darek Groszek (Mechelinki); Izydor Trafalski, Waldemar Kaleta, Mateusz Kaleta (Pierwoszyno); Dominika Sturgulewska, Henryk Kozłowski (Mosty). Załoga z Mechelinek wykazała się wspaniałą postawą fair play ruszając na pomoc wywróconej łódce załogi z Mostów. Dekoracji osobiście dokonał Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek wręczając dla najlepszych 3 załóg pamiątkowe puchary, a dla pozostałych dyplomy. Na wszystkich dzielnych żeglarzy czekał bigos wraz z kiełbaską z grilla. Organizatorami regat byli: Wójt Gminy Kosakowo, Sołectwo Mechelinki oraz Stowarzyszenie Port Mechelinki.