Jeżeli chcesz przekonać się na własne oczy do czego zdolni są prawdziwi siłacze, już dziś zaplanuj wizytę na I Zawodach Strongman o Puchar Wójta Gminy Kosakowo. Współczesnym gladiatorom sportów siłowych przerzucającym herkulesowe ciężary kibicować można będzie 21 września (sobota), od godziny 15, na placu przy Centrum Sportowym w Kosakowie.

Zawody strongmanów zagoszczą w naszej gminie po raz pierwszy w historii. Weźmie w nich udział ośmiu zawodników z całej Polski, którzy będą rywalizować o puchar ufundowany przez Wójta Gminy Kosakowo Marcina Majek. Areną zmagań siłaczy będzie plac na terenie kosakowskiego Centrum Sportowego. Gościem specjalnym oraz sędzią głównym zawodów będzie Jarosław Dymek, który wielokrotnie walczył przed polską jak i światową publicznością, między innymi z Mariuszem Pudzianowskim.

W programie imprezy, oprócz rywalizacji sportowej, zaplanowano między innymi pokaz znanego w całej Polsce trójboisty Jana Łuki oraz zawodników Krav Magi, konkursy dla publiczności i atrakcje dla dzieci. Zapowiada się moc dosłownie silnych wrażeń.

Partnerem organizacyjnym Gminy Kosakowo będzie klub Siłacze Pomorza (Marcin i Malwina Kacnerscy).