Za nami weekend pełen zapierających dech w piersiach podniebnych widoków. Po raz kolejny byliśmy świadkami niezwykle udanej edycji imprezy Lotos Gdynia Aerobltic 2021, która odbyła się na kosakowskim lotnisku.

Airshow jako wydarzenie o skali międzynarodowej przyciągnęło tłumy spragnionych wrażeń fanów podniebnych pokazów, a dokładniej rzecz biorąc – ponad 40 tysięcy. Gościliśmy najlepszych pilotów i ich ponad 100 niezwykłych samolotów. Ich ekipy wraz z obsługą techniczną maszyn to ok. 300 osób, wydarzenie natomiast obyło się dzięki pracy kolejnych kilkuset osób zaangażowanych w jego organizację. Wszystko to zapewniło niesamowite show dla mieszkańców naszej gminy i odwiedzających ją turystów.

 

Ważnym dla nas aspektem jest fakt nabycia w tym roku przedsiębiorstwa Port lotniczy Gdynia-Kosakowo przez gminę Kosakowo, która jest od tego momentu głównym dysponentem lotniska i pasa startowego stanowiących świetny teren z niesamowitym potencjałem do organizacji wielu imprez masowych, a w szczególności tych o charakterze lotniczym. Głęboko wierzę, że w najbliższym czasie uda się uruchomić kosakowskie lotnisko i tego typu przedsięwzięcia staną się tutaj codziennością, wpisując się w harmonogram najważniejszych, cyklicznych wydarzeń Pomorza. Jestem również przekonany, że w pełni skorzystają z tego mieszkańcy gminy Kosakowo, która staje się rozpoznawalnym na mapie Polski centrum pokazów lotniczych. Na ten moment wszystko wskazuje, że również w przyszłym roku spotkamy się na Lotos Gdynia Aerobaltic, by wspólnie cieszyć się świętem lotnictwa – mówi wójt gminy Kosakowo Marcin Majek. 

 

fot. Dawid Linkowski