Wzorem lat ubiegłych, w marcu oraz kwietniu br. zostanie przeprowadzona akcja „Wiosenne porządki w gminie Kosakowo”, polegająca na porządkowaniu miejsc użyteczności publicznej, ciągów komunikacyjnych, centrów miejscowości, a także lasów i innych miejsc wymagających porządkowania. Zachęcamy mieszkańców i właścicieli nieruchomości do włączenia się do akcji i zadbania o swoje otoczenie. Jednocześnie przypominamy, że nie sprzątamy prywatnych śmieci, ale porządkujemy naszą wspólną okolicę. Pokażmy, że los środowiska nie jest nam obojętny i swoim zaangażowaniem sprawmy Ziemi prezent.

Urząd Gminy zapewni worki na odpady oraz rękawiczki.

Czysta gmina to nasza wizytówka i wspólne zadanie, dlatego dziękując naszym mieszkańcom za zaangażowanie w poprzednich latach, zachęcamy do włączenia się w porządkowanie swojego najbliższego otoczenia również tej wiosny.

Zapraszamy również szkoły, centrum kultury, bibliotekę oraz organizacje społeczne do zaangażowania się w „wiosenne porządki”  w swojej okolicy oraz przeprowadzenie edukacyjnych lekcji ekologicznych, które wciąż są istotnym aspektem budowania naszej świadomości ekologicznej.