W dniu 9 października br. w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie odbył się koncert jubileuszowy XX-lecia Stowarzyszenia Kaszubskiego Regionalnego Chóru Morzanie. Gościnnie wystąpili Tomasz Hrycz- fortepian oraz Wiktor Gabor- śpiew solowy.

Koncert dzielił się na 3 części. W pierwszej można było usłyszeć utwory sakralne, w której to między innymi wspólnie z Wiktorem Gaborem chór wykonał pieśń w języku Zulu. Przy akompaniamencie Tomasza Hrycz wykonany został także utwór Ave Verum W. A. Mozarta. W części drugiej chór przedstawił pieśni ludowe, a w trzeciej rozrywkowe. Całość zakończyła się wspaniałym utworem „Wznieś serce nad zło” R. Rynkowskiego, gdzie solo zaśpiewał Wiktor Gabor przy towarzyszeniu chóru.
Było to niesamowite wydarzenie artystyczne warte każdej chwili wzruszenia, a przekrój utworów wykonywanych przez „Morzan” bardzo różnorodny.

Gratulujemy Kaszubskiemu Regionalnemu Chóru Morzanie tego wyjątkowego jubileuszu oraz serdecznie dziękujemy za aktywną działalność!

Jednocześnie już teraz zapraszamy na kolejne muzyczne wydarzenie organizowane przez Chór Morzanie – w najbliższą niedzielę w Domu Kaszubskim w Dębogórzu o godzinie 15:00 odbędzie się XVI Spotkanie Chóralne.

Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć solistów, chóry oraz wspaniałą młodzież na fortepianie, skrzypcach czy oboju. Szczegóły na plakacie poniżej: