W sobotę 19 czerwca odbył się IV Festiwal Twórczości dla dzieci „Karuzela sztuki” zorganizowany przez: Agnieszkę Stanek-Pacholczyk (Projekt Edukacyjny Pajączek Łukasz), Bibliotekę Publiczną Gminy Kosakowo im. A. Necla, Kosakowskie Centrum Kultury oraz Referat ds. sportu, turystyki i rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłemWszystkie stworzenia duże i małe. Jako że tytuł zobowiązuje, spotkanie w Pierwoszynie stało się wspaniale zakręconą zabawą, która wywołała uśmiech na wielu buziach.

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była Agnieszka Stanek-Pacholczyk, która niezwykle sprawnie kierowała przebiegiem całej zabawy, mimo że poszczególne jej części odbywały się w dwóch różnych miejscach (Dom Kultury i plac zabaw w Pierwoszynie).

Imprezę rozpoczął interaktywny spektakl pt. Cyrk leśnych robaczków. Następnie dzieci uczęszczające na zajęcia w Kosakowskim Centrum Kultury dały koncert pt. Koci wesoły świat. Młodych wokalistów do występu przygotowała Anna Bronowicka, instruktor KCK.

W kameralnych pomieszczeniach KCK dzieci mogły spróbować swoich sił w warsztatach krawieckich pt. Zwierzaki spod igły oraz warsztatach charakteryzacji. W części plenerowej Kosakowskie Centrum Kultury przygotowało stanowisko kreatywnej zabawy, na którym goście mieli szansę stworzyć własne ekozwierzątko.

Pod chmurką można było również odwiedzić galerię prac malarskich: Aleksandry Krause oraz Jolanty i Mariusza Kitowskich.

Czas na świeżym powietrzu umilali artyści cyrkowi z Mosaic

Hitem imprezy okazała się I Wystawa Psów Wielorasowych w gminie Kosakowo. W konwencji towarzyskiego spotkania psiaków i ich opiekunów przeprowadzono trzy konkurencje:

  1. Na najoryginalniejszą psią fryzurę
  2. Na najpiękniejszy ogon
  3. Na najsympatyczniejszego psa (ta nagroda została przyznana przez publiczność).

Do konkursu stanęło osiem psich wielorasowych piękności. Wszystkie wzbudziły aplauz publiczności. W Jury konkursu zasiadła między innymi Sołtys wsi Pierwoszyno Ewa Purska.

Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo w namiocie zewnętrznym, mimo niemal 40-sto stopniowego upału zaprosiła wszystkich chętnych do tworzenia plastelinowego ZOO. Zorganizowano też konkurs plastyczny pt. Od 0 do 100 nóg, na który wpłynęło 73 prace. Komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Stanek-Pacholczyk, Aleksandra Krause oraz Małgorzata Balcerowska stanęła przed nie lada wyzwaniem. W sobotę ogłoszono wynik tego konkursu oraz wręczono nagrody i wyróżnienia jego uczestnikom. Wielkie brawa dla wszystkich małych Artystów!

W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o sponsorach imprezy, którymi byli: PEWiK Gdynia, Morski Instytut Rybacki, Rapso Spa dla Psa, Przedsiębiorstwo PEKO z Kosakowa. Dziękujemy bardzo za pomoc i wsparcie.

Patronat nad Festiwalem objęli: Wójt Gminy Kosakowo Pan Marcin Majek oraz Starostwo Powiatowe w Pucku.

Imprezę prowadziła Anna Padée, Kierownik Referatu ds. sportu, turystyki i rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!