8 października br. odbyła się inauguracja wystawy Felix Cassubia w Kosakowskim Centrum Kultury. Wystawę o historii i kulturze zatytułowaną Felix Cassubia. Ód Gduńska tu – jaż do Rostoczi bróm będziemy mogli oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 do 19 października br. Kosakowski wernisaż uświetnił występ Zespołu Kosakowianie, gości przywitał i opowiedział o ekspozycji Senator RP Sławomir Rybicki, poseł Kazimierz Plocke oraz wójt gminy Kosakowo Marcin Majek.

Inicjatorem ekspozycji jest senator Kazimierz Kleina będący przewodniczącym Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego, a przygotowana została przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach oraz Kaszubskie Forum Kultury.

Wstęp na wystawę jest wolny, grupy zorganizowane zapraszamy do wcześniejszego kontaktu z Kosakowskim Centrum Kultury (kontakt@kulturakosakowo.pl, tel. 58 573 77 77) w celu uzgodnienia dogodnych godzin odwiedzin.

Fot. STykówka S.Tomaszewska