Wójt gminy Kosakowo Marcin Majek serdecznie zaprasza na uroczystość odsłonięcia tablic pamiątkowych w Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00 w najbliższą niedzielę 13 czerwca br. przy ul. Rybackiej w Rewie.

W programie uroczystości przede wszystkim odsłonięcie czterech tablic – trzech dotyczących kandydatów wyłonionych w ubiegłym roku: kmdr dr hab. inż. Ignacy Gloza, kmdr Roman Francki,  ks. gen. bryg. Józef Wrycza oraz tablica upamiętniająca jednego kandydata wyłonionego w tym roku: kpt. ż. w. Zbigniew Deyczakowski. Kolejno nastąpi ceremonia wręczania wyróżnień takich jak medale za krzewienie idei i czynów Pierwszego Marszałka Józefa Piłsudskiego dla gminy Kosakowo oraz Złotej Oznaki Szkoły Morskiej.