Gminny Punkt zbiórki prowadzony na rzecz wsparcia Ukrainy od 16 marca br. będzie czynny w nowych godzinach.

Dary będą przyjmowane w hali sprzedaży Przystani Rybackiej w Mechelinkach przy ul. Nadmorskiej 32 w godzinach:

15:00 – 17:00 od poniedziałku do czwartku

14:00 – 16:00 w piątek.

Cały czas potrzebna jest żywność dla przebywających na terenie gminy ok. 200 gości z Ukrainy. Zbieramy produkty, które nie potrzebują przechowywania w lodówce, m.in.

• makaron
  • ryż
  • kasza
  • konserwy
  • mąka
  • słodycze
  • przyprawy
  • cukier
  • kawa, herbata
  • słoiki z gotowymi obiadami.

Zbieramy również proszki i płyny do prania, nowe ręczniki, pościele, koce.

Nie przyjmujemy już odzieży.

Apelujemy do mieszkańców o nieustającą pomoc.

Zabrane produkty będą m.in. wydawane uchodźcom, którzy zwrócą się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, wskazując swoje potrzeby i udadzą się ze skierowaniem na nie po odbiór do puntu zbiórki.

We wszystkich sprawach związanych z pomocą dla Ukrainy prosimy o kontakt pod adresem mailowym: pomagamukrainie@kosakowo.pl lub telefonicznie pod nr 798 980 338. Koordynator na bieżąco weryfikuje niezbędne potrzebny i udziela wsparcia osobom chcącym wspomóc naszych wschodnich sąsiadów.