Przyszła wiosna, a wraz z nią czas na wiosenne porządki. Przez cały kwiecień przeprowadzamy na terenie całej gminy rozłożoną na kilka etapów, kompleksową akcję sprzątania przestrzeni, zachęcamy również serdecznie wszystkich mieszkańców do aktywnego uczestnictwach w zbiórkach porządkowych.

 

 

Od najbliższej soboty, 9 kwietnia br., zostanie przeprowadzona akcja polegająca na porządkowaniu miejsc użyteczności publicznej, ciągów komunikacyjnych, centrów miejscowości, a także lasów i innych miejsc wymagających uporządkowania.

Zachęcamy mieszkańców i właścicieli nieruchomości do włączenia się do akcji i zadbania o swoje otoczenie, gdyż nie sprzątamy prywatnych śmieci, ale porządkujemy naszą wspólną okolicę.

 

 

Poniżej przedstawiamy harmonogram akcji w poszczególnych sołectwach:

  • Kazimierz – 09.04.2022 r. od godz. 10:00, zbiórka: zatoczka leśny zakątek przy ul. Św. Marka;
  • Dębogórze – 09.04.2022 r. (osiedle Harmony) od godz. 11:00, zbiórka: osiedle Harmony oraz 23.04.2022 r. (Lasy Dębogórskie) od godz. 10:00, zbiórka: Świetlica Sołecka;
  • Mosty – 23.04.2022 r. od godz. 10:00, zbiórka: plac zabaw przy ul. Kasztanowej;
  • Dębogórze Wybudowanie – 23.04.2022 r. od godz. 11:00, zbiórka: plac zabaw przy ul. Dębogórskiej.

Urząd Gminy zapewni worki na odpady oraz rękawiczki. O terminach zbiórek w pozostałych sołectwach oraz o jej rezultatach będziemy informować na bieżąco.

 

Jednocześnie pragniemy wyrazić podziękowanie wszystkim mieszkańcom, którzy dbają o wygląd swoich posesji oraz naszego wspólnego otoczenia, tym samym pokazując, że estetyczny wizerunek naszej gminy nie jest im obojętny.