Tłusty Czwartek w rewskiej siedzibie seniorów nie mógł nie otrzymać właściwej sobie pączkowej oprawy. Oprócz gwarnej biesiady przy śpiewie do ulubionych przebojów, odwiedził nas zastępca Wójta Gminy Kosakowo, pan Marcin Kopitzki z wielką paletą smakowitości i równie wielką porcją informacji pożytecznych nie tylko dla nieco starszych mieszkańców naszej gminy. Serdeczne Danke, Merci i Thank you – języki obce cieszą się rosnącym zainteresowaniem, przypominamy zatem: w pon. godz. 11.00-12.00 język niemiecki, we wtorki godz. 10.00-11.00 język angielski grupa początkująca, godz. 11.30-12.30 język angielski grupa średniozaawansowana, 13.00-14.00 język francuski grupa początkująca, 14.30-15.30 język francuski grupa średniozaawansowana. W przypadku zainteresowania językami: rosyjskim, włoskim lub hiszpańskim – prosimy o kontakt.

Kolejny tydzień – i kolejne niezwykłe prace wzbogaciły kolekcję rękodzieła naszych pań z zajęć kreatywnych (pon. 10.00-13.00), przybywa również szachistów toczących bezkrwawe boje o kolejnego mata (Klub Gier Planszowych – śr. 12.00-15.00). A skoro ubiegły tydzień minął pod znakiem objadania się pączkami, w tym tygodniu na czwartkowe spotkanie zaprosiliśmy panie z Centrum Medycznego Synexus, które opowiedziały o nowych metodach leczenia popularnych dolegliwości oraz o naprawdę zdrowym odżywianiu. Takich spotkań na pewno będzie w przyszłości więcej. W międzyczasie z panią Paulą Dobrowolską porządnie przećwiczyliśmy nasze umysły (Gimnastyka mózgu w każdy czwartek od godz. 16.00).

Cóż to za ćwiczenia, że aż tak Gwarne i radosne rozchodzą się odgłosy? Zapewniamy razem z Prowadzącą, że nad wyraz skuteczne. Polecamy!

Zapraszamy na kolejny tydzień i moc atrakcji – w piątek 6 marca aktywujemy Klub Spacerowicza (zbiórka godzina 10.00 przed budynkiem senioralnym w Rewie), w sobotę 7 marca przed atrakcyjnym wieczorem koncertowym w Kosakowskim Centrum Kultury warto wybrać się na Dzień Kobiet w kosakowskiej Checzy organizowany przez Wójta Gminy Kosakowo, nasz lokalny oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Kosakowo – nie zabraknie wielce pociesznych i przewrotnych konkursów oraz wspólnego śpiewania ulubionych piosenek.

Już teraz zapraszamy również na kolejne Spotkanie ze Sztuką – we wtorek 17 marca na godz. 17.00 do budynku kosakowskiej Biblioteki – kontynuujemy temat impresjonizmu w sztuce. W programie zajęć krótkie wprowadzenie pana Zdzisława Karbowiaka, prezentacja slajdów z najsłynniejszymi i najważniejszymi dziełami impresjonizmu, mała dawka poezji oraz wspólna dyskusja przy kawie oraz muzyce na żywo – usłyszymy dzieła muzycznych impresjonistów: Claude’a Debussy’ego, Paula Dukasa i Alberta Roussela. Wstęp wolny.