Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Interaktywny Turniej Wiedzy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

  • kck

10 listopada w ramach drugiego dnia obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości uroczystość rozpoczął quiz historyczny, który odbył się w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie. W turnieju udział wzięła młodzież ze szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Turniej został przeprowadzony w nowoczesnej formule Quizspotter, w której został wykorzystany system multimedialny oraz tablety, na których uczestnicy odpowiadali na zadawane pytania. W Gminie Kosakowo taki quiz został zorganizowany po raz pierwszy, ale nie ostatni.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn, które po 21 rozegranych rundach zajęły następujące miejsca:
I miejsce – Kolegium Św. Rodziny w Łomiankach
II  miejsce –  SP nr 44 w Gdyni
III miejsce – ZSP w Mostach – drużyna nr 1
IV miejsce – ZSPiSSM  w Dębogórzu – drużyna nr 2
V miejsce – ZSPiSSM w Dębogórzu – drużyna nr 1
VI miejsce – ZSP w Mostach – drużyna nr 2

W indywidualnej klasyfikacji uplasowały się następujące osoby:
I miejsce – Weronika Wójcik – 941 pkt.
II miejsce – Oliwia Kreft – 918 pkt.
III miejsce – Mateusz Konkol – 821 pkt.

Kosakowskie Centrum Kultury gratuluje młodzieży, która tak świetnie poradziła sobie z trudnymi historycznymi pytaniami.

W trakcie wydarzenia miało miejsce ogłoszenie wyników Konkursu Plastycznego „Niepodległość oczami dziecka” skierowanego do uczniów klas 0-8, a zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla oraz Michała Przysieckiego. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. Instytut był również fundatorem nagród wręczonych podczas uroczystości. 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter