Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Marcin Gienieczko ukończył legendarny wyścig Yukon River Quest w Kanadzie

  • kancelaria

Marcin Gienieczko ukończył legendarny wyścig Yukon River Quest w Kanadzie, przepłynął w kategorii solo canoe 720km w czasie 67h , zrobił to jako pierwszy Polak po tym jak przepłynął Amazonkę. W trakcie 20-letniej organizacji tego wyścigu nikt do tego czasu nie przepłynął tej trasy na łódce dwuosobowej Clipper Jensen 18-Marcin został zauważony przez organizatorów wyścigu i największe sławy kajakarstwa i canoingu w Kanadzie- aktualnie Marcin myśli o zwycięstwie w wyścigu Yukon 1000 który odbędzie się pod koniec lipca tego roku.
Udział w Yukon River Quest ma być przygotowaniem do jeszcze ważniejszego wyścigu, który rozpocznie się trzy tygodnie później. 22 lipca Marcin Gienieczko startuje w łódce o nazwie „Independent Poland” na cześć 100-lecia Niepodległości Polski w wyścigu Yukon 1000.

To najdłuższy wyścig na świecie, bo liczy 1600 km, trasa prowadzi od Kanady po Alaskę. 
Celem tego wyścigu jest zdobycie tytułu najlepszego na świecie. Takie jest założenie i cel wyścigu. „Będę płynął z bardzo dobrym partnerem, więc tutaj szanse są bardzo duże. Wyścig YRQ ma mnie przygotować kondycyjnie, taktycznie, ale i psychicznie.

Ukończenie obu wyścigów w jednym miesiącu w kategorii solo 2-osobową łódką, a później wygrana w YUKON 1000 byłoby wielkim wydarzeniem”
– podsumowuje Gienieczko.
Równo 15 lat temu Marcin Gienieczko przepłynął pontonem rzekę Yukon -3100 km w 76 dni.
Teraz wrócił, aby ponownie zmierzyć się z Yukonem w wyścigu. To poprzeczka znacznie większa, niż każda ekstremalna wyprawa. 
„Taki jest plan i założenie, a jak będzie, zobaczymy” – stwierdza.

Zapraszamy do śledzenia przebiegu obu wyścigów, zwłaszcza tego, który rozpocznie się już 27 czerwca o godzinie 12.00. Canoe popłynie pod nazwą Amazon Poland. Wierzymy w to, że misja sie powiedzie. Marcin Gienieczko jest jedynym Europejczykiem, który płynie w canoe w kategorii solo, także jedynym Polakiem, który startuje w YUKON 1000.

Więcej informacji na temat Marcina Gienieczko oraz wyścigu dostępnych jest na stronach:

www.gienieczko.pl

https://www.facebook.com/GienieczkoMarcin/

https://www.yukonriverquest.com/

http://www.yukon1000.org/

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter