Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Morsuj z Ticadą

  • kancelaria

O 12.30 zapraszamy i małych i dużych na coniedzielne przyjacielskie spotkania towarzyskie propagujące zdrowy, zorganizowany, rodzinny wypoczynek w Mechelinkach.

Wypoczywamy aktywnie morsując, w myśl zasady: „dobre zdrowie jest wynikiem podejmowania właściwych decyzji we właściwym czasie”, dlatego jeżeli nawet nigdy nie morsowałeś, nie morsujesz lub jesteś doświadczonym morsem to przyjdź, zobacz, poczuj atmosferę, spróbuj…

W czasie wszystkich naszych „rodzinnych” spotkań w Morskiej Bazie Szkoleniowej TICADA w Mechelinkach czeka na Ciebie kubek gorącego napoju  i tacka z czymś słodkim do przegryzienia. Słodkości są najwyższej klasy, zdrowe i bardzo smaczne bo przygotowywane i przynoszone przez samych uczestników. Wszystko to można konsumować podziwiając oszołamiające widoki falującego morza, wdychając rześkie, pełne jodu morskie powietrze i dodatkowo czując ciepło prawdziwego paleniska, na którym niejedną kiełbaskę można upiec…

Organizacyjnie rzecz ujmując godzina 12.30 jest godziną rozpoczęcia rozgrzewki przed zanurzeniem, więc zapraszamy kilka minut wcześniej, aby się można było przebrać w naszej ogrzewanej przebieralni, wybrać i dopasować sobie piankowe buty, których ilość jest ograniczona, a także potwierdzić własnoręcznym podpisem chęć uczestnictwa w aktywnym  morsowaniu wpisując swoje podstawowe dane na wystawioną listę, a także dobrowolnie wesprzeć naszą wspólną skarbonkę kilkoma złociszami, które zawsze przeznaczone są na pokrycie kosztów zabezpieczenia kolejnych spotkań.

Jak się ubrać? Osoby zainteresowane przychodzą w strojach sportowych, umożliwiających swobodę ruchów w czasie rozgrzewki (dresy, buty sportowe). Sugerujemy ubieranie pod strój sportowy strojów kąpielowych, tak aby zaraz po rozgrzewce szybko się rozebrać i rozpocząć morsowanie. Wskazane są również czapki, rękawiczki i jakieś ochraniacze na stopy, np. obuwie neoprenowe. Wszystko można wypożyczyć lub zakupić w naszej Bazie w Mechelinkach. Nie zapominajcie o ręcznikach.

Jak to zazwyczaj wygląda? Zaczynamy rozgrzewką ok. 20 min. (bieg, ćwiczenia rozgrzewające i rozciągające), dalej szybkie rozebranie się aby nie tracić ciepłoty po rozgrzewce i pierwsze zanurzenie i wyjście z wody, potem kilka ćwiczeń dogrzewających (pompki, przysiady) i drugie wejście i znowu wyjście i kilka ćwiczeń dogrzewających i ostatnie trzecie zanurzenie połączone z zabawą w wodzie. Wspólne zbiorowe zdjęcie, wychodzimy z wody, osuszamy się, przebieramy się w coś ciepłego i dogrzewamy się gorącym napojem delektując się słodkościami w cieple prawdziwego paleniska wymieniając się wrażeniami z współuczestnikami spotkania. Można także zapoznać się z propozycjami i ofertą aktywnego spędzania czasu zorganizowaną przez Centrum Nurkowania i Turystyki Aktywnej TICADA przy Morskiej Bazie Szkoleniowej TICADA w Mechelinkach.

Ile czasu sobie zarezerwować? Spotkania zazwyczaj trwają ok. 2-3 godzin. Motto spotkań brzmi: „UBI TICADA IBI ADVENTUM” (…gdzie TICADA tam przygoda…)

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter