Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Za nami I edycja „Biegu Tropem Wilczym” w Gminie Kosakowo

  • sport

4 marca 2018r. uczciliśmy w Gminie Kosakowo pamięć Żołnierzy Wyklętych poprzez organizację pierwszej edycji Biegu Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na terenie Gminy.

Gmina Kosakowo zorganizowała Bieg we współpracy z 43 Bazą Lotnictwa Morskiego, Fundacją Wolność i Demokracja, The North Event, pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku, dzięki czemu tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) wspólny dla wszystkich organizatorów – przebiegał po terenie lotniska wojskowego ze startem na płycie lotniska i metą w Pierwoszynie przy bramie lotniska. Na miejscu imprezy podziwiać można było z bliska wojskowe statki powietrzne, odbyła się też krótka lekcja historii przeprowadzona przez Instytut Pamięci Narodowej.

Każdy z zawodników przekraczających linię mety otrzymał z rąk Wice Wójta Marcina Majka specjalnie przygotowany na tę okoliczność medal.
Po zakończeniu biegu odbył się konkurs wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, w którym do wygrania były m.in. gry edukacyjne, książki, kalendarze, ryngrafy oraz wyjątkowa srebrna moneta poświęcona Żołnierzom Wyklętym, wydana specjalnie na tę okazję, ufundowana przez Narodowy Bank Polski, którą wygrał młody mieszkaniec Mostów.

Każdy z uczestników po sportowych zmaganiach otrzymał ciepły posiłek w postaci grochówki, wraz z kawą lub herbatą.
Dziękujemy Inicjatorowi biegu, mieszkańcowi Pogórza – Panu Michałowi Przysieckiemu z Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku za pomysł i zaangażowanie organizacyjne.

Organizatorzy serdecznie dziękują za nieocenioną pomoc pracownikom PEKO i za wielkie zaangażowanie wolontariuszom z Yacht Club Rewa.
Załączamy również podziękowania dla patronów medialnych – TVP3 Gdańsk, Ziemia Pucka.info.
Cieszymy się i dziękujemy, że uczcili Państwo z nami w tak wspaniały sposób Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Poniżej relacja w Panoramie TVP 3 Gdańsk– od 10 minuty o Kosakowie.

zdjęcia grupowe w większym formacie (aby pobrać należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję „Zapisz element docelowy jako”).

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Szybkie uruchamianie