Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Otwarte Zawody Pływackie Dzieci

  • sport

W dniu 17 czerwca 2018 roku na krytej pływalni Centrum Sportowego w Kosakowie odbyła się trzecia już edycja Otwartych Zawodów Pływackich Dzieci.

Zawody rozgrywane były pod patronatem wójta gminy Kosakowo pana Jerzego Włudzika.

Impreza, która odbywa się cyklicznie od początku powstania kosakowskiej pływalni, jest dedykowana wszystkim mieszkańcom gminy.

Uczestnikami zawodów są przeważnie dzieci w wieku do 15 lat. Najmłodsi, którzy jeszcze nie opanowali dobrze sztuki pływania, mogą startować z przyborem deską pływacką lub piankowym “makaronem”. Organizator zawodów Klub Sportowy Delfin Gdynia zachęca również całe rodziny do startu w sztafecie rodzinnej oraz w głównej konkurencji 100 m stylem dowolnym o puchar wójta Gminy rozgrywanej w kategorii open bez limitów ani podziałów na kategorie wiekowe.

W tym roku na starcie stanęło niemal 150 zawodników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Na najlepszych czekały puchary i statuetki.

W wyścigu głównym 100 m. stylem dowolnym o puchar Wójta Gminy Kosakowo najlepszymi okazali się wśród kobiet uczennica gimnazjum w Kosakowie Natalia Szweda a pośród mężczyzn Jakub Kończak uczeń Szkoły Ekologicznej w Rumi. Dekoracji dokonywali przedstawiciele władz gminy zastępca wójta gminy pan Marcin Majek oraz kierowniczka referatu sportu pani Anna Padee-Kruszczak.

Imprezę uświetnił pokaz pływania synchronicznego w wykonaniu zawodniczek Klubu Sportowego Delfin Gdynia. Całość przygotował i żywiołowo poprowadził prezes Delfina pan Marek Gula.

To była naprawdę udana impreza. Zapraszamy wszystkich za rok.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Szybkie uruchamianie