Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Pasmo sukcesów Lidera trwa

  • kancelaria

Turniej Piłki Nożnej Halowej w Kiełpinie rocznika 2004.

Zwycięstwo UKS Lidera Dębogórze.

Dnia 18.11.2018 r. na hali w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2004 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Był to już czwarty turniej z cyklu SOMONINO CUP. Udział wzięło 10 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy.

Grupę A zdominowała drużyna UKS Lider Dębogórze, która zdobywając komplet 12 pkt bez straty gola wygrała grupę. Obok niej awans do ćwierćfinałów uzyskały zespoły FC 2005 Gowidlino (9 pkt), Polonii Gdańsk (6 pkt) oraz Amatora Kiełpino (3 pkt), zaś piąte Piaski Wąglikowice (0 pkt) zagrały o dziewiąte miejsce.

Grupa B była niesamowicie wyrównana, gdyż aż cztery drużyny zdobyły po siedem punktów i o kolejności decydowały wyniki meczów bezpośrednich. Ostatecznie wygrała Osiczanka Osice wyprzedzając GTS Pruszcz Gdański, FC Gowidlino i Szargana Somonino.

Wszystkie te drużyny uzyskały awans do ¼ finału, natomiast piąty UKS Lider II Dębogórze (0 pkt) uzyskał możliwość gry o dziewiąte miejsce.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczu o dziewiąte miejsce, w którym UKS Lider II Dębogórze pokonał Piaski Wąglikowice 2:0.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym niespodziewanie zaciętym meczu faworyt po fazie grupowej Lider Dębogórze ostatecznie pokonał 2:1 Szargana Somonino. Następnie GTS Pruszcz Gdański pokonał Polonię Gdańsk 2:0. W trzecim „bratobójczym” spotkaniu dwóch drużyn FC Gowidlino wygrał pierwszy zespół pokonując swoich młodszych kolegów aż 5:1. W ostatnim meczu tej fazy Osiczanka Osice „męczyła się” niespodziewanie z Amatorem Kiełpino wygrywając zaledwie 1:0.

W meczach o miejsca 5-8 wpierw Polonia Gdańsk pokonała Szargan Somonino 2:0. W drugim spotkaniu będącym rewanżem za fazę grupową padł remis 1:1 i po bardzo zaciętej serii rzutów karnych FC 2005 Gowidlino pokonało ostatecznie Amatora Kiełpino 7:6.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od bardzo zaciętego pojedynku pomiędzy Liderem Dębogórze i GTS Pruszcz Gdański. W meczu padł remis 1:1 i do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali młodzi zawodnicy z gminy Kosakowo wygrywając 2:1. Drugi mecz był już bardziej jednostronny i FC Gowidlino wysoko pokonało Osiczankę Osice 4:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca.

W meczu o miejsce siódme Szargan Somonino pokonał Amatora Kiełpino 3:0.

Mecz o piąte miejsce zakończył się bezbramkowym remisem i w serii rzutów karnych FC 2005 Gowidlino pokonało Polonie Gdańsk 3:2.

Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy GTS Pruszcz Gdański pokonując Osiczankę Osice 1:0.

 Finał był zdecydowanie najciekawszym meczem turnieju. Po bardzo zaciętej walce i wielu ciekawych akcjach z obu stron padł remis 2:2. Więcej nerwów w serii rzutów karnych zachowali zawodnicy Lidera Dębogórze pokonując 3:1 FC Gowidlino.

 Składy medalistów: 1. UKS Lider Dębogórze – Maciej Brylowski, Artur Eliasz (1), Jakub Lisewski (2), Maciej Płoskowicz, Dawid Rogacki (7), Emil Śliwka, Kacper Zwierzchowski (12), Jakub Taszarek Trener Zawadzki Andrzej.

 

Ostateczna kolejność:

 UKS Lider Dębogórze

FC Gowidlino

GTS Pruszcz Gdański

Osiczanka Osice

FC 2005 Gowidlino

Polonia Gdańsk

Szargan Somonino

Amator Kiełpino

UKS Lider II Dębogórze

Piaski Wąglikowice

Wyróżnienia indywidualne:

– król strzelców: Kacper Zwierzchowski (UKS Lider Dębogórze)

– najlepszy bramkarz : Samuel Lis (FC Gowidlino)

– najwszechstronniejszy zawodnik: Dawid Rogacki (UKS Lider Dębogórze)

 

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter