Rada Programowa budowy EKOMARINY

W dniu 2 lutego br. w Urzędzie Gminy Kosakowo odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Programowej budowy EKOMARINY. W spotkaniu uczestniczyli wójt gminy Jerzy Włudzik, zastępca wójta Marcin Majek, przewodniczący Rady Gminy Marcin Kopitzki, radny Adam Fajks, przedsiębiorca Marek Lis, przedstawiciele środowisk związanych z wodniactwem w naszej gminie Janusz Frąckowiak, Krzysztof Choroś i Mirosław Pikuła oraz pracownicy urzędu, Iwona Piwońska i Andrzej Klemenski.

Podczas dyskusji poruszono szereg tematów, w tym potrzebę przystąpienia do przygotowania Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu do 150 ha, opracowanie wielowątkowej koncepcji architektoniczno- urbanistycznej zawierającej szacunkowe koszty powstania EKOMARINY, czy przeprowadzenie szczegółowej inwentaryzacji gruntów przewidzianych pod budowę, w związku z tym, iż jest w posiadaniu wielu prywatnych właścicieli. Realizacja projektu wymagać również będzie uzgodnień z urzędami i instytucjami, m.in. Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska.

Centrum Sportowe Kosakowo 500+ Biuro Polityki Społecznej informuje, że od września 2016r. wypłaty świadczeń 500+ realizowane będą pomiędzy 25 a 30 dniem każdego miesiąca. 500+