Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Trasa Via Maris

  • kancelaria

Samorządowcy z Powiatów Puckiego i Wejherowskiego piszą do Ministra Infrastruktury Pan Andrzeja Adamczyka. Minęło dwa lata od deklaracji ze strony ministerstwa o budowie tej ważnej drogi i nic. Początkowo były szumne obietnice które zakładały szybke przystąpienie do prac stydialnych i przygotowawczych. Gdański oddział GDDKiA podobno czeka na zielone światło z Warszawy, a tam żdnej konkretnej decyzji brak. Mało tego dochodzą słuchy że planowana trasa ma nigdy nie powstać, gdyż Ministerstwo Infrastruktury uważa że nie jest potrzebna. Pytanie co dalej z tą trasą, co z połączeniem do terenów logistycznych Portu Gdynia dla których rozszeżenia granic Gmina Kosakowo wydała pozytywną opinię. Oczekujemy ze strony MInisterstwa propozycji spotkania i przedstawienie rzeczywistych założeń dla budowy tej drogi. Co do ważności tej strategicznej inwestycji chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

Wójt Gminy Kosakowo

Marcin Majek

 

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter