Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 73. ROCZNICY ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

  • kancelaria

UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 73. ROCZNICY ZAKOŃCZENIA
II WOJNY ŚWIATOWEJ

 

Tradycyjnie 8 maja w Kwaterze Żołnierzy Września 1939 r. w Kosakowie oddaliśmy hołd wszystkim bohaterskim bojownikom o pokój i wolność z okazji Rocznicy Zakończenia II Wojny światowej w Europie, wyrażając jednocześnie nadzieję, że pochłaniająca miliony ludzkich istnień pożoga wojenna nigdy już więcej nie powtórzy się w historii. W uroczystości udział wzięły władze samorządowe: wicewójt Marcin Majek, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Kosakowo Józef Melzer, przedstawiciele Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, 3. Flotylli Okrętów w Gdyni, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddział Dębogórze-Kosakowo, Kosakowskiego Centrum Kultury, dyrektorzy oraz uczniowie gminnych szkół, dyrektor Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych PEKO w Kosakowie, przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Obrońców Kępy Oksywskiej oraz lokalnego oddziału Platformy Obywatelskiej. Kwiaty i wiązanki złożono również pod Pomnikiem Żołnierzy WP na placu vis-à-vis Urzędu Gminy Kosakowo.     

 

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter