Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

VI Regaty Sołeckie

  • kancelaria

Jak co roku na początku sierpnia odbywają się w Gminie Kosakowo Regaty sołeckie – sołectwa wystawiają swoich najlepszych żeglarzy w szranki sportowej rywalizacji na łodziach klasy Puck. W szóstej edycji imprezy 5 sierpnia br. bezkonkurencyjna okazała się załoga Rewy w składzie: Krzysztof Stromski (sternik), Mateusz Kreft, Marcin Kuptz, Malwina Lewalska, wygrywając wszystkie trzy wyścigi. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Pogórza: Andrzej Hoszko (sternik), Agnieszka Duda, Daniel Duda, Wiktor Kosmowski, a na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Mechelinek: Natalia Majewska (sternik), Julia Grzenkowska, Izydor Trafalski i Maksymilian Łuczkiewicz. Miejsca IV-VIII zajęły kolejno ekipy: Dębogórza Wybudowania, Dębogórza, Pierwoszyna, Kosakowa oraz Mostów. Na wszystkich dzielnych żeglarzy czekał posiłek. Rozdanie nagród odbyło się na scenie plenerowej, która później zamieniła się w miejsce dobrej zabawy przy muzyce na żywo – tę część imprezy poprowadził Karol Dettlaff. Organizatorzy: Wójt Gminy Kosakowo, Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Kosakowo, Stowarzyszenie Port Mechelinki. 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Szybkie uruchamianie