Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

XIII Gminne Biegi z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • sport

11 listopada 2018 r. na ścieżce pieszo-rowerowej w Kosakowie odbyły się XIII Gminne Biegi z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tegorocznym wyjątkowym biegu OPEN na dystansie 10 km (100×100 metrów na 100-lecie Niepodległości) atrakcją była trasa prowadząca po terenie lotniska cywilno-wojskowego Gdynia-Kosakowo. Bieg ten otworzył wystrzałem Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik. W bieżącym roku biegi ukończyło łącznie 520 zawodników, co jest dotychczasowym rekordem w historii Biegów Niepodległościowych organizowanych w Kosakowie. Jest to niebywały sukces i śmiało można stwierdzić, iż bieganie ma z roku na rok coraz większą rzeszę wiernych fanów.

Zawody zostały przeprowadzone w 6 kategoriach wiekowych z odrębną klasyfikacją kobiet i mężczyzn i w kat. OPEN odrębną klasyfikacją dla mieszkańców Gminy Kosakowo. Nagrody przyznawane były dla najlepszych od I do VI miejsca w kategoriach dzieci i młodzieży.

Pierwszych trzech zawodników w kategorii Open na dystansie 10 km otrzymało oprócz nagród rzeczowych, bony upominkowe na zakup odzieży sportowej. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowy medal, a po sportowych zmaganiach czekała na nich ciepła grochówka, herbata i kawa oraz rogale świętomarcińskie.

W biegu głównym OPEN na dystansie 10 km – pierwszy linię mety przekroczył Michał Olejnik z Gdyni, Tomasz Bagrowski z Gdańska – wbiegł na metę jako drugi, a trzecie miejsce zajął Grzegorz Kujawski z Pucka. Wśród kobiet, trasę najszybciej pokonała Aleksandra Hornik z Koziegłów, drugie miejsce zajęła Małgorzata Tuwalska z Gdańska, trzecie Hanna Jarska z Dębogórze.

W klasyfikacji OPEN Gminy Kosakowo wśród kobiet: 1. miejsce: Hanna Jarska (Dębogórze), 2. Anna Brzozowicz (Mosty), 3. Katarzyna Owczarek (Kosakowo). Mężczyźni z Gminy Kosakowo: 1. Dariusz Rudnicki (Pogórze), 2. Paweł Cybula (Kazimierz), 3. Mariusz Kamiński (Kosakowo).

W pozostałych kategoriach wiekowych wygrywali odpowiednio:

Kategoria do 4 lat: dziewczynki – 1. Aniela Krawczyk (Kłosowo), 2. Wiktoria Zduńczyk (Suchy Dwór), 3. Aleksandra Hajduk (Rumia), 4. Klara Mokłowicz (Wejherowo), 5. Jagoda Jerzełkowska (Rewa), 6. Pola Mikołajczyk (Rotmanka).

chłopcy – 1. Albert Litwin (Dębogórze), 2. Tomasz Lip (Gdynia), 3. Franciszek Bianga (Trąbki Wielkie), 4. Marek Denc (Gdynia), 5. Krzysztof Konkel (Reda), 6. Marek Pustówka (Dębogórze);

Kategoria 5-7 lat: dziewczynki – 1. Marta Leik (Gdańsk), 2. Eliza Mokłowicz (Wejherowo), 3. Amelia Skowronek (Borkowo), 4. Nikola Dampc (Pruszcz Gdański), 5. Martyna Teska (Gdynia), 6. Emilia Bianga (Trąbki Wielkie);

chłopcy – 1. Jasiek Duda (Rumia), 2. Wiktor Leik (Straszyn), 3. Gracjan Keller (Karczemki), 4. Kacper Mikołajczyk (Rotmanka) 5. Mateusz Waleśkiewicz (Szczenurze), 6. Jakub Kruszyński (Mosty);

Kategoria 8-9 lat: dziewczyny – 1. Zuzanna Pobudkiewicz (Szczenurze), 2. Amelia Tasior (Szczenurze), 3. Natasza Pieńkowska (Rumia), 4. Michalina Bąkała (Szczenurze), 5. Zuzanna Pobłocka (Pogórze), 6. Natalia Dampc (Pruszcz Gdański);

chłopcy – 1. Bartosz Skowronek (Gdańsk), 2. Patryk Kryger (Tczew), 3. Oliwier Ratajczyk (Pogórze), 4. Ziemowit Werra (Rumia), 5. Aleksander Szarkowski (Gdańsk), 6. Adrian Ratajczyk (Pogórze);

Kategoria 10-12 lat: dziewczyny – 1. Julia Zduńczyk (Suchy Dwór), 2. Olga Robaszkiewicz (Rumia), 3. Anna Krytenko (Suchy Dwór), 4. Oliwia Pilarska (Pogórze), 5. Julia Banaszak (Pogórze), 6. Kornelia Stępińska (Reda);

chłopcy – 1. Gael Kervyn De Meerende (Rumia), 2. Jakub Folega (Mosty), 3. Dominik Knap (Pierwoszyno), 4. Jan Rudnicki (Pogórze), 5. Franciszek Grzybek (Pogórze), 6. Krystian Piotrowski (Kosakowo);

Kategoria 13-15 lat: dziewczyny – 1. Ida Halk (Gdynia), 2. Michalina Świeca (Straszyn), 3. Oliwia Gołąbowicz, 4. Magdalena Białek (Dębogórze), 5. Agnieszka Hohn (Rewa), 6. Weronika Śmiechowska (Szczenurze);

chłopcy – 1. Filip Lewandowski (Lębork), 2. Bartosz Rusoń (Rumia), 3. Miłosz Bałdyga, 4. Marcel Papke (Szczenurze), 5. Jakub Pieniążek, 6.Krzysztof Zieliński (Gdynia).

Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy: Gminę Kosakowo, Trefl, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, który był jednocześnie patronem imprezy.

Nagrody wręczali: Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik, Kierownik referatu ds. sportu, turystyki i rekreacji Anna Padée, oraz Specjalista ds. sportu Grzegorz Braszka.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc Panu Michałowi Przysieckiemu z IPN Gdańsk, Straży Gminnej, pracownikom PEKO, Ochronie Fortis Security i za wielkie zaangażowanie wolontariuszom z Yacht Club Rewa, Pani Barbarze Baranowskie, Pani Justynie Pilińskiej, Panu Dariuszowi Lieske, Panu Krzysztofowi Białek oraz Panu Jackowi Tomaszewskiemu z TV Kosakowo, który upamiętniał dla Państwa całość imprezy i wszystkim innym, którzy w tym dniu pomagali nam w przeprowadzeniu tego wyjątkowego wydarzenia.

Załączamy również podziękowania za pomoc w organizacji biegu po terenie lotniska dla Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo w upadłości likwidacyjnej oraz za szczególną pomoc i wsparcie Dowódcy 43. Bazy Lotnictwa Morskiego kmdr pil. Cezaremu Wiatrakowi, który dodatkowo ufundował piękną statuetkę dla najmłodszego uczestnika biegu, którym była 11-miesięczna dziewczynka.

Pełne wyniki na stronie, pod linkiem:

Dorośli: https://elektronicznezapisy.pl/event/3165/results.html

Dzieci: https://elektronicznezapisy.pl/event/3166/results.html

Dodatkowa galeria zdjęć w lepszej jakości:

Bieg główny: https://elektronicznezapisy.pl/event/3165/gallery.html

autor zdjęć: Kuba Niewiński

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Szybkie uruchamianie