Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Z życia szkół

  • kancelaria

Zespół Szkolno – Przedszkolny i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Dębogórzu

Nagrody Wójta w dziedzinie kultury i sportu za rok 2017

Wręczono nagrody Wójta w dziedzinie kultury i sportu za rok 2017. W gronie laureatów znaleźli się mieszkańcy Kosakowa. Wśród wyróżnień indywidualnych nagrodzona została Roksana Rogalska. 12-letnia uczennica SP w Dębogórzu trenuje karate, w którym dzięki wytrwałości i sumienności odnosi liczne sukcesy i zdobywa medale. Roksana jest zawodniczką kadry Pomorza w karate WKF.

Półfinały XVII edycji konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”

27.02.2018r. nasi uczniowie wzięli udział w półfinałach XVII edycji konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”. Organizatorem konkursu jest Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Partnerem jest Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Uczniowie pracowali w grupach 2 lub 3-osobowych. Zadaniem uczestników konkursu był wybór zagadnienia z załączonej listy propozycji oraz zilustrowanie go eksperymentem, pokazem itp. Uczestnicy samodzielnie przygotowali i przeprowadzili doświadczenia oraz wyciągnęli wnioski.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny

Milena Stark oraz Kinga Wójcik- Doświadczenia z wodą

Amelia Hilla, Agata Szaposznikow oraz Maja Murawska- Przydomowy kompostownik

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy „Zdrowie ważna sprawa i życia podstawa”

06.03.2018

W Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym- „Zdrowie ważna sprawa i życia podstawa”- naszą szkołę reprezentowały dziewczynki w składzie : Weronika Borkowska, Weronika Bogumił oraz Martyna Ptaszek.

Trzymamy kciuki i czekamy teraz już tylko na wyniki.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mostach

Warsztaty Żeglarskie

22.02.2018 r w Szkole Podstawowej im. Piotra Dunina w Mostach zorganizowane zostały  warsztaty żeglarskie w ramach programu Kinder + Sport. Inicjatorem akcji był klub żeglarski Yacht & Fun Mechelinki oraz Stowarzyszenie Port Mechelinki.

 Kinder +Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero w celu promowania aktywnego stylu życia, w tym m. in. żeglarstwa wśród najmłodszych. Rdzeń aktywności Kinder + Sport został opracowany we współpracy z krajowymi i międzynarodowymi Federacjami Sportu odpowiedzialnymi za promocję sportu.
Program wspierany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ferrero Polska, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist.
Podczas zajęć dzieci mogły zaznajomić się z klasą Optimist i zdobyć pierwsze żeglarskie szlify. Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa, przeszli szkolenie z zakresu balastowania i pracy na pokładzie łódki a także pracy szotami. Największą frajdą okazała się nauka manewrowania jachtem na symulatorze😊 W szkoleniu udział wzięło ponad 100 uczniów. Warto wspomnieć, iż SP Mosty jest jedyną szkołą w województwie pomorskim, w której została zorganizowana Akcja Kinder + Sport.

Pomoc uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mostach dla podopiecznych Caritas

9 i 10 marca 2018r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mostach wzięli udział w charytatywnej akcji „Tak, pomagam”. Akcja tradycyjnie poprzedza czas świąteczny i ma na celu wesprzeć podopiecznych Caritas. W tym czasie uczniowie angażują się w pomoc, aktywnie uczestnicząc w zbiórce artykułów spożywczych, które zespół Caritas przekaże najbardziej potrzebującym. Dzięki darczyńcom i organizatorom akcji, na twarzach wielu ludzi pojawi się uśmiech, a serca wypełni przedświąteczna radość.

Igrzyska  w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt  

 15.02.2018 w Szkole Podstawowej w Starzynie odbyły się Powiatowe Igrzyska  w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Mostach brała w nich udział. W zawodach startowało 6 drużyn ze szkół podstawowych z powiatu puckiego: Starzyno, Puck, Wierzchucino, Krokowa, Władysławowo i Mosty. W wyniku zmagań drużyna z Mostów zajęła IIm.

Gratulacje :-)

opiekun:  Barbara Baranowska

Szkoła Podstawowa w Pogórzu z  oddziałami Gimnazjalnymi w Kosakowie

„CHEMIA POD NAPIĘCIEM”

8 marca 2018 roku uczniowie klasy 7 C świętowali Dzień Kobiet w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Poza zwiedzaniem wystawy interaktywnej mieli możliwość eksperymentowania na warsztatach „Chemia pod napięciem”. Wykonali szereg doświadczeń z zakresu elektrochemii, stworzyli baterie z warzyw i owoców. Sprawdzali także jakie roztwory przewodzą prąd. Warsztaty zorganizowała Pani Ewa Rajewska

MISTRZOWIE DZIAŁAŃ PISEMNYCH Z 4D

Uczniowie klasy 4d okazali się Mistrzami Matematycznymi w działaniach pisemnych. Podjęli wyzwanie jakie zaproponowała im pani Justyna Badtke i rozwiązali ponad 120 zadań matematycznych! Niesamowity wynik! Uczniowie sami podkreślali, że dało im to możliwość utrwalenia wiadomości, ale także było wspaniałą zabawą. Gratulujemy najbardziej wytrwałym matematykom – najlepsi z nich otrzymali medale i dyplomy. Jak mawiał Stanisław Brzozowski : „Wy nie wiecie co to jest matematyka! Wy myślicie : liczby, liczby! Nie! A ona śpiewa, gra jak kryształ. Cała dusza tonie w dźwięcznym, przejrzystym krysztale”.

ODYSEJA UMYSŁU 2018

Niedziela 11 marca 2018 roku była niezwykle piękna dla Szkoły Podstawowej w Pogórzu. Otóż 3 szkolne drużyny w komplecie zameldowały się w finale ogólnopolskim Odysei Umysłu. Podczas eliminacji regionalnych w Gdańsku drużyny zajęły w swoich kategoriach 1,2 i 4 miejsce, co pozwala im walczyć dalej.  Finały Ogólnopolskie odbędą się w dniach 24 i 25 marca w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. W tym roku grono trenerskie stanowią : Urszula Kozielska, Anna Karsznia-Żukowska, Agnieszka Luniak – Laska oraz Marek Kułakowski.

XIX Powiatowe Igrzyska Dzieci w Pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora COS – OPO Cetniewo

23.02.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Pogórzu, pod opieką Pań Magdaleny Ślifierz i Aleksandry Salamon, wzięli udział w XIX Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Pływaniu drużynowym w Cetniewie.
W Igrzyskach wystartował zespół chłopców i dziewcząt, który liczył po 8 zawodników. W zawodach startowali osobno chłopcy i dziewczęta. Igrzyska przeprowadzone były w formie sztafet 8×25 m oraz wyścigów indywidualnych, według programu: rocznik 2007/ 2008 – 25 m stylem klasycznym, grzbietowym, dowolnym, czwarty zawodnik w dowolnie wybranym stylu. Natomiast rocznik 2006/2005 – 25 m stylem motylkowym, klasycznym, grzbietowym i dowolnym.Na sześć szkół, które startowały  sztafeta dziewcząt zajęła I miejsce. Reprezentowały ją: Kowalczyk Sofia VI a, Nowik Marta VI c, Witczak Marika VI a, Ciura Adrianna VI c, Kohnke Wiktoria IV c, Pilarska Oliwia IV a, Pilarska Julia IV a, Kłosińska Iga IV d.
Sztafeta chłopców zajęła II m. Reprezentowali ją: Marszałkowski Michał VI b, Stoiński Michał VI b, Aleksander Jędrzej VI a, Knap Dominik VI c, Rojek Karol IV a, Piotrowski Krystian IV b, Rutowicz Stanisław IV b, Banasiak Paweł IV b.
Zarówno dziewczęta jak i chłopcy musieli wziąć udział w wyścigach indywidualnych. I tak:
Wiktoria Kohnke płynęła kraulem, zajęła I m;
Oliwia Pilarska płynęła grzbietem, zajęła I m;
Julia Pilarska płynęła klasykiem ( żabką), zajęła II m;
Iga Kłosińska płynęła dowolnie wybranym stylem ( kraulem), zajęła II m;
Sofia Kowalczyk płynęła grzbietem, zajęła II m;
Marta Nowik płynęła kraulem, zajęła III m;
Marika Witczak płynęła klasykiem, zajęła IV m

Chłopcy wyścigi indywidualne:
Karol Rojek płynął kraulem, zajął I m;
Paweł Banasiak płynął klasykiem, zajął II m;
Staś Rutowicz płynął grzbietem, zajął II m;
Krystian Piotrowski płynął dowolnie wybranym stylem ( kraulem), zajął III m;
Michał Marszałkowski płynął kraulem, zajął II m;
Jędrzej Aleksander płynął klasykiem, zajął II m;
Dominik Knap płynął grzbietem, zajął I m;
Michał Stoiński płynął motylkiem, zajął III m;
Chłopcy w punktacji drużynowej zajęli II miejsce w powiecie.
Po raz pierwszy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w zawodach pływackich i od razu wypływali miejsca na podium. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy wytrwałości w dalszych treningach.

SUKCES MATEMATYCZNY

W sobotę 3 marca w Szkole Podstawowej nr 21 w Gdyni odbył się 19 finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas 4. Tytuły laureatów zdobyli uczniowie klasy IVb z Pogórza – Filip Freiberg oraz Maciej Markowski. To kolejny sukces młodych matematyków, którzy na co dzień rozwijają swoją pasję realizując indywidualne programy nauki z matematyki. Gratulujemy!

ŚWIATOWY SUKCES UCZNIÓW

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pogórzu okazali się najlepsi w konkursie Global Impact Day on Cyber Security zorganizowanym przez firmę WNS. Konkurs dotyczył bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą jak i szybkością przy odpowiadaniu na pytania konkursowe. Najlepszymi w poszczególnych kategoriach okazali się :
– w klasach I-III – Amelia Nurek z klasy IIId
– w klasach IV-V – Wiktor Rozmarynowski z klasy Vc
– w klasach VI – Piotr Skierka z klasy VIc
– w klasach VII – Anna Kubis z klasy VIIc
Podczas uroczystego spotkania uczniowie otrzymali od organizatorów atrakcyjne nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!

ZAWODNIK ROKU ARKI GDYNIA

Uczeń klasy 1a z Pogórza Szymon Soboczyński otrzymał tytuł i nagrodę Zawodnika Roku Arki Gdynia w kategorii wiekowej 2010. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się z udziałem prezydenta miasta Gdynia Wojciecha Szczurka. Szymon otrzymał wspaniały puchar, który z dumą zaprezentował dyrektorowi szkoły. Ten z kolei skorzystał z okazji i poprosił Szymona o … autograf. Gratulujemy wspaniałego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszym realizowaniu pasji.

ZERÓWKOWY DZIEŃ KOBIET

Ponieważ dziewczynki są w oddziale 0b w zdecydowanej mniejszości, postanowiono, aby w Dniu Kobiet poczuły się naprawdę wyjątkowo. Przygotowano więc czerwony dywan, po którym każda młoda kobietka mogła się przejść, prowadzona przez młodego dżentelmena. I co tu dużo mówić – poczuć się jak prawdziwa Gwiazda. Kiedy dziewczynki zajęły wyznaczone miejsca, rozpoczęły się zabawy: „Czy potrafię ‚trafić’ do serca chłopaka?”, brakujące krzesełko, przechodzenie pod liną, zagadki, odgadywanie przedmiotów z zawiązanymi oczami. Zwieńczeniem dnia było wręczenie upominków i słodkości. Zabawę zorganizowała pani Małgorzata Namsołek wraz z rodzicami uczniów.

 

 

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter