II Kosakowiak-Cup 2018: Dębogórze Wybudowanie zgarnęło całą pulę

• sport

W niedzielę 28 stycznia br. w Hali Centrum Sportowego w Kosakowie po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Gminy Kosakowo w Futsalu o Puchar Wójta Gminy Kosakowo „Kosakowiak-Cup”.

W rozgrywkach wzięło udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Z pierwszych miejsc, z kompletem zwycięstw, do półfinałów awansowały: z grupy A – Dębogórze Wybudowanie a z grupy B – GKS Sztorm Mosty (z paroma młodzieżowcami i trenerem w składzie). Do ostatnich meczów grupowych trwała walka o zajęcie drugich – premiowanych awansem – miejsc: sztuka ta udała się reprezentacji Dębogórza, które wykorzystało porażkę Delfina Rewa z Dębogórzem Wybudowaniem  i ekipie Mistrala Pogórze, które w bezpośrednim meczu pokonało drużynę Hito-Suchi.

W pierwszym półfinale Sztorm Mosty pokonał 2:1 reprezentację Dębogórza, a Dębogórze Wybudowanie – 3:1 Mistral Pogórze. W meczu o III miejsce Dębogórze wygrywało już 2:0, jednak Mistral Pogórze zdołał doprowadzić do remisu 2:2 i o zwycięstwie decydować musiało aż 7 serii rzutów karnych; te lepiej wykonywali piłkarze Dębogórza, strzelając 4 i tracąc 3 bramki. W finale Dębogórze Wybudowanie, udanie zrewanżowało się za ubiegłoroczną porażkę w półfinale I edycji Kosakowiak-Cup i pokonało Sztorm Mosty 4:0.

W Turnieju przyznano nagrody indywidualne: najlepszym strzelcem okazał się Marek Korzeniowski, zdobywca 8 bramek, a najlepszym bramkarzem – Patryk Adamowicz, który znakomicie spisywał się w bramce, a w 6 spotkaniach dał pokonać się zaledwie 1 raz (obaj nagrodzeni reprezentowali Dębogórze Wybudowanie). Nagrody dla najlepszego zawodnika i bramkarza, jak również dla pierwszych trzech drużyn turnieju ufundował Wójt Gminy Kosakowo.

Pamiątkowe puchary i nagrody wręczali: Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik – Puchar za I miejsce, Sołtys Wsi Kosakowo Andrzej Śliwiński – Puchar za II miejsce, Dyrektor Zarządu Spółki PUK PEKO Zdzisław Jaroni – Puchar za III miejsce; statuetki dla wyróżnionych zawodników ufundował właściciel firmy Celstan Stanisław Śliwa.

Końcowa klasyfikacja Turnieju:

1. Dębogórze Wybudowanie