Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

II Festiwal Twórczości dla Dzieci „Karuzela Sztuki”

  • kck

26 maja w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się II Festiwal Twórczości dla Dzieci „Karuzela Sztuki” organizowany przez Kosakowskie Centrum Kultury i Projekt Edukacyjny Pajączek Łukasz.

Tematem przewodnim drugiej edycji festiwalu była literatura, a patronat nad imprezą objęły: Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla, Fundacja „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Polska Sekcja IBBY. Na festiwalowej scenie gościli: aktor i lalkarz Piotr Boruta ze swoim włochatym przyjacielem Czocherem, aktor kabaretowy i dramatopisarz Szymon Jachimek, który przypomniał małym i dużym widzom „Baśń o korsarzu Palemonie” Jana Brzechwy, baletnice ze Szkoły Tańca Milo Dance z programem „Wytańczyć bajkę” oraz gminna biblioteka z programem konkursów i zabaw dla wszystkich miłośników książek.

Ważnym punktem programu było ogłoszenie wyników Konkursu Literackiego pt. „Tajemnica biblioteki” zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczna Gminy Kosakowo oraz Kosakowskie Centrum Kultury.

Równocześnie z występami i atrakcjami, które odbywały się na scenie, w salach domu kultury dzieci mogły wziąć udział w warsztatach z ilustracji książkowej, prowadzonych przez artystę plastyka Ewę Narloch- Kerszkę czy warsztatach literacko -plastycznych z pisarzem Łukaszem Kosikiem. Młodzi wielbiciele dalekich wypraw, na spotkaniu z Wydawnictwem Na Szczyt poznawali tajemnice plecaka podróżnika, a najmniejsze dzieci tworzyły własną książeczkę sensoryczną na warsztatach prowadzonych przez Kosakowskie Centrum Kultury. Choć festiwal kierowany jest do młodszej widowni to dorośli również zanleźli coś dla siebie, to właśnie dla nich przygotowana została prelekcja „Bajkoterapia jako narzędzie komunikacji z dzieckiem” poprowadzona przez psychologa, psychoterapeutę Martę Jagodzińską.

Podczas festiwalu prowadzona była zbiórka książek dla Hospicjum im. Św. Wawrzyńca w Gdyni. Wszyscy, którzy ofiarowali książki w ramach prowadzonej akcji brali udział w loterii z nagrodami. W trakcie trwania festiwalu swoją ofertę prezentowały księgarnia Koga z Gdyni, Wydawnictwo „Na Szczyt” Wydawnictwo Inne, Wydawnictwo „Wiatr od Morza”.

Organizatorzy, dziękują sponsorom: firmie ENERGA S.A. oraz PEWIK Gdynia Sp. z o.o. To dzięki ich hojności możliwe było zapewnienie tylu nagród i atrakcji, które wywołały uśmiech na dziecięcych buziach. Patronem medialnym wydarzenia było TV Kosakowo.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter