Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Komunikat dla uczestników Biegu Tropem Wilczym 04.03.2018

  • sport

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Gmina Kosakowo pełną parą przygotowuje się do uczczenia pamięci Żołnierzy Niezłomnych poprzez Bieg Tropem Wilczym – Największy Bieg Pamięci w Polsce (333 miejscowości, 70.000 uczestników). Nasz Bieg odbędzie się 4.03.2018r. o godzinie 12:00. Szczegóły na http://gminakosakowo.pl/aktualnosci/edycja-biegu-tropem-wilczym-gminie-kosakowo/

Od razu po biegu, wśród uczestników zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, dlatego warto wysłuchać uważnie prelekcji Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska, która odbędzie się około godziny 11:45 na starcie biegu, na płycie lotniska oraz zapoznać się z bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi, w których zawarte będą odpowiedzi na zadawane pytania. Nagrodami są m.in. gry edukacyjne, książki, kalendarze, ryngrafy oraz wyjątkowa srebrna moneta ufundowana przez Narodowy Bank Polski z wizerunkiem Augusta Fildorfa „Nila” wydana specjalnie na tą okazję.

Na mecie na każdego uczestnika biegu czekać będzie medal i ciepły posiłek regeneracyjny (podstawą do jego otrzymania jest  numer startowy). Dla kibiców istnieje możliwość zakupienia posiłku.

Do jutra 2.03 do godziny 12:00 jest szansa zapisania się jeszcze na bieg na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/2349.html

Zachęcamy do udziału.

Ważne informacje dla uczestników:

Na terenie lotniska obowiązuje jedynie ruch pieszy po wyznaczonych trasach. Zwiedzanie możliwe 4.03.2018r. w godzinach 10:00-11:30. Między godziną 11:30, a 12:00 na lotnisku pozostają jedynie biegacze, publiczność prosimy o powrót na linię mety. Będziemy znajdować się na terenie 43 Bazy Lotnictwa Morskiego i każdy zwiedzający zobowiązany jest do przestrzegania zasad obowiązujących na terenie wojskowym i stosowania się do poleceń żołnierzy. Ponieważ bieg odbywa się na czynnym lotnisku, używanie dronów jest kategorycznie zakazane.

Przypominamy, że start i meta znajdują się w różnych miejscach.  Biuro umiejscowione będzie w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie ul. Kaszubska 11 – będą tu wydawane pakiety, będzie również depozyt. Na starcie nie ma możliwości pozostawiania rzeczy. Prosimy biegaczy o przybycie na linię startu najpóźniej o godzinie 11:40, gdyż będzie wykonywana wspólna fotografia pamiątkowa oraz odbędzie się prelekcja Instytutu Pamięci Narodowej z Gdańska.

Cieszymy się, że uczczą Państwo z nami Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych na sportowo. Do zobaczenia w niedzielę w Pierwoszynie.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Szybkie uruchamianie