Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Obchody 78 rocznicy walk w obronie Kępy Oksywskiej

  • kancelaria

Obchody 78 rocznicy walk w obronie Kępy Oksywskiej

W dniu dzisiejszym przy obelisku w Mostach odbyły się uroczystości związane z obchodami 78 rocznicy walk w obronie Kępy Oksywskiej podczas kampanii Wrześniowej Lądowej Obrony Wybrzeża 1939r.

W asyście honorowej, z udziałem pocztów sztandarowych oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej kwiaty złożyli: zastępca wójta gminy Kosakowo Marcin Majek, reprezentujący Dowództwo Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej starszy inspektor komandor porucznik pilot Sławomir Skrajny, w imieniu Rady Gminy radne Wiktoria Śliwińska oraz Mirosława Piotrowska, w imieniu senatora Sławomira Rybickiego Adam Labuhn, przedstawiciele 43 Bazy Lotnictwa Morskiego, w imieniu członków Okręgu Kaszubskiego Związku Piłsudczyków RP w Kosakowie pułkownik związku Władysław Paciuch, w imieniu sołtysów panie Bożena Roszak oraz Ewa Purska. Kwiaty złożyli również: Związek represjonowanych politycznie żołnierzy – górników oddz. w Gdańsku, dyrektor Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych PEKO Zdzisław Jaroni, dyrektor Kosakowskiego Centrum Kultury Krzysztof Andruszkiewicz, delegacja członków Zrzeszenia Kaszubsko -Pomorskiego oddz. Dębogórze- Kosakowo, delegacja Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Obrońców Kępy Oksywskiej oraz delegacje dyrektorów i uczniów szkół gminy Kosakowo. 

Odprawiono również Mszę Świętą. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie ks. Stanisław Ziółkowski, we mszy uczestniczyli również proboszcz parafii p.w. Św. Antoniego w Kosakowie ks. kanonik Jan Grzelak oraz wikary z parafii w Pierwoszynie Krzysztof Spławiński. O oprawę muzyczną eucharystii zadbał Stowarzyszenie Regionalny Chór Morzanie z dyrygentem Pawłem Nodzakiem.

Wójt gminy dziękuje wszystkim zebranym za udział w obchodach rocznicowych

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter