Szkolenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosakowie z zakresu działań ratownictwa wodnego

W dniach 30 września i 1 października 2017 r. na akwenie Zatoki Puckiej, w rejonie przystani rybackiej w Mechelinkach instruktorzy Morskiej Bazy Szkoleniowej TICADA  przeprowadzili szkolenie zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosakowie z zakresu działań ratownictwa wodnego.

Strażacy ochotnicy zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi teoretycznej i praktycznej realizacji ratownictwa wodnego.  Przedstawiciel firmy SANTI zaznajomił strażaków z najnowszymi rozwiązaniami i możliwościami użycia skafandrów nurkowych oraz zanurzeniowych . (Firma SANTI użyczyła skafandry do testowania, dzięki czemu zainteresowani mogli je sprawdzić podczas ćwiczeń praktycznych).

Pod okiem instruktorów strażacy przećwiczyli na wodach zatoki szereg elementów z zakresu ratownictwa wodnego. Wynik ćwiczeń określił gotowość strażaków ochotników do samodzielnej realizacji podstawowych działań ratowniczych na akwenach morskich należących do gminy Kosakowo.

Całe przedsięwzięcie stanowiło pierwszy etap zaplanowanych, cyklicznych działań i szkoleń realizowanych przez Morską Bazę Szkoleniową TICADA na rzecz przygotowania i wdrożenia procedur działań ratownictwa wodnego dla zastępów ratowniczych  OSP Kosakowo.

Wspólne działania Morskiej Bazy Szkoleniowej TICADA oraz  Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosakowie mają na   celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy oraz wszystkich korzystających z aktywnego wypoczynku na wodach gminy Kosakowo.

Centrum Sportowe Kosakowo 500+ Biuro Polityki Społecznej informuje, że od września 2016r. wypłaty świadczeń 500+ realizowane będą pomiędzy 25 a 30 dniem każdego miesiąca. 500+