Zabawa Karnawałowa

Dnia 28 stycznia br. w Domu Kaszubskim w Dębogórzu odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z Dębogórza, Dębogórza Wybudowanie i Kosakowa. Organizatorami balu byli sołtysi tych sołectw – Józef Melzer, Bożena Wolf-Sobieralska oraz Andrzej Śliwiński. W zabawie, którą kapitalnie poprowadził pan Karol Dettlaff, uczestniczyło ponad siedemdziesięcioro dzieci, poprzebieranych za przeróżne postacie. W programie imprezy nie zabrakło tańców i konkursów, w których dzieci z przyjemnością uczestniczyły. Wybrano także Królową i Króla Balu, którymi zostali – Lena Plichta z Dębogórza oraz Franciszek Patoka z Kosakowa. Zabawa zakończyła się po dwóch godzinach atrakcji. Kolejny bal karnawałowy już w przyszłym roku.

Bal odbył się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kosakowo Jerzego Włudzika. Zabawę wspierał  Referat ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Kosakowo.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za przybycie, a wszystkim zaangażowanym – za pomoc w zorganizowaniu wydarzenia.

Centrum Sportowe Kosakowo 500+ Biuro Polityki Społecznej informuje, że od września 2016r. wypłaty świadczeń 500+ realizowane będą pomiędzy 25 a 30 dniem każdego miesiąca.