Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Mostach

  • kancelaria

Wojewódzki Konkurs Piosenki pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”

Dnia 14 kwietnia 2018 r. uczniowie pierwszych klas Z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mostach wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki w Rumi pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”. W kategorii solistów zaprezentowała się Katarzyna Kępka (kl. Ib) oraz Hubert Kunc (kl. Ib), który otrzymał wyróżnienie. W kategorii zespoły wystąpili chłopcy: Michał Wica, Mikołaj Sosnowski, Jakub Treder (kl. Ia) oraz dziewczynki: Martyna Reszczyńska, Michalina Bullmann, Otylia Biedzke (kl. Ia), które również zdobyły wyróżnienie. Wszystkim występującym uczniom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

„Polska nad  Bałtykiem – 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę”

8 maja 2018 r. dziesięcioosobowa grupa uczniów z klasy VII B ze Szkoły Podstawowej z Mostach stanęła w szranki z gdyńskimi szkołami, by zabłysnąć wiedzą i sprawnością podczas VII edycji konkursu „Polska nad Bałtykiem – 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę”. Konkurs odbył się na auli Akademii Marynarki Wojennej. Organizatorem była SP 39. Honorowym patronatem objął imprezę Wiceprezydent Miasta Gdyni.
Uczniowie wzięli udział w kilkunastu konkurencjach, w tym: historycznej, plastycznej, sportowej, geograficznej, piosenki patriotycznej. Nasi uczniowie okazali się wszechstronni, ale zabrakło im szczęścia i musieli zadowolić się III miejscem, choć zwycięstwo było w zasięgu ręki. Może za rok się uda?

 

VII Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny „Mitologia i kultura krajów Dalekiego Wschodu”

VII Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny dla klas IV – VII „Mitologia i kultura krajów Dalekiego Wschodu” odbył się w Gminnym Domu Kultury 7 czerwca 2018r.

Zgodnie z tradycją  zorganizowali go nauczyciele i pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Mostach. W konkursie wzięły udział zespoły ze wszystkich gminnych szkół. Jest to konkurs interdyscyplinarny, rozwijający wielorakie talenty i umiejętności dzieci i młodzieży. Oprócz przyswojenia szczegółowej wiedzy o mitologii i kulturze Japonii i Chin uczniowie wykazali się talentem literackim, pisząc historie z motywami dalekowschodnimi do teatrzyku kamishibai, zatańczyli tradycyjny taniec z wachlarzami, zaśpiewali piosenki z filmów anime. Był też pokaz makijażu gejszy oraz własnoręcznie wykonanych wachlarzy w stylu japońskim.

Mimo konkursowej formuły udało się uniknąć niezdrowej rywalizacji, zachwycona publiczność oklaskiwała wszystkie występy, a życzliwe podejście komisji konkursowej, w skład której weszli m.in. pani Anna Paturej i pan Karol Dettlaff, sprawiło, że wszyscy czuli się zwycięzcami.

Jantarki na festiwalu w LIDO DI JESOLO we Włoszech

22 maja 2018 roku 22 uczniów naszej szkoły z klas IV – VII  wraz z panią dyrektor Anną Szymborską i opiekunkami  wyjechało do Włoch na Międzynarodowy Festiwal Zespołów Folklorystycznych w Lido di Jesolo.  Podczas festiwalu wystąpiło 17 zespołów
z różnych stron świata. Były to zespoły zarówno dziecięce, jak i dorosłe.  Mieliśmy przyjemność występować obok zespołów z  Rosji, Gruzji, Kirgistanu, Ukrainy, Włoch, Wegier, Austrii, Indii, Polski i innych. Zespół Jantarki wziął udział w pochodzie przez miasto i przedstawił dwa 13 minutowe występy taneczno – wokalne. Zostały one przyjęte z entuzjazmem i nagrodzone gromkimi brawami. Dzieci prezentowały się pięknie na scenie. Bardzo różniły się od innych zespołów zarówno folklorem jak i wyglądem. Niebieskie spódniczki i kamizelki oraz ręcznie haftowane bluzki oraz fartuszki podobały się publiczności. Chętnie fotografowali się z nami turyści i uczestnicy festiwalu. Taki wyjazd to także możliwość pokazania dzieciom uroków świata i ciekawych miejsc. Czas wolny wypełniły  kąpiele w Adriatyku, zabawa w Aqualandii. Zespół udał się również na wycieczkę do romantycznej Wenecji, gdzie pani przewodnik pokazała najciekawsze miejsca i opowiedziała wiele ciekawych historii o tym jedynym w swoim rodzaju miejscu na świecie. Dzieci popłynęły też łodzią do Murano, które słynie z produkcji szkła, ponadto znajduje się tu wiele zabytków. W Wenecji i na Murano szkło wytwarzano już od VIII wieku. W roku 1291 została tu założona pierwsza huta szkła. Uczestniczyliśmy w pokazie ręcznej produkcji wyrobów ze szkła. Na  oczach dzieci  powstały piękne, szklane figurki.  Występy, spotkania z ciekawymi ludźmi, bogata kultura i przepiękne miejsca to nagroda za całoroczną pracę uczniów, ale też promowanie Naszej Małej Ojczyzny.

II miejsce w Przeglądzie Pieśni o Morzu

Zespół „Jantarki” roztańczył się we Włoszech , ale rozśpiewał w Checzy Nordowych Kaszebów w Kosakowie. 9 czerwca podczas przeglądu Pieśni o Morzu zespół zajął II miejsce.

 

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter