Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Zespół Szkolno-Przedszkolny i Schroniska Młodzieżowego w Dębogórzu

  • kancelaria

FESTYN RODZINNY

9 czerwca  było ciepło, pogodnie, słodko, radośnie, głośno, rodzinnie. Na początku Festynu Pani Dyrektor przywitała wszystkich, zaprosiła do dobrej zabawy i miłego spędzenia czasu. Od samego rana nad naszym bezpieczeństwem czuwała Straż Pożarna. Panowie pozwolili nam usiąść w swoich kabinach i przymierzyć, kamizelkę i kaski. Nie tylko dla chłopców było to atrakcją… Nie mogło zabraknąć znanych nam z poprzednich lat ogromnych dmuchańców. Były duże bańki mydlane.. Na deskach naszej sceny prezentowały swoje talenty dzieci zarówno z przedszkola jaki i szkoły  Panie przedszkolanki cierpliwie malowały nasze buźki i wplatały nam bajecznie kolorowe warkoczyki. Od samego rana, nieprzerwanie działał grill, gdzie mogliśmy zjeść pyszne kiełbaski, oraz pyszne ciasta przygotowane przez nasze mamy  To był naprawdę przyjemnie spędzony czas … Ogromne podziękowania dla naszych rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi, za tak wspaniałe przygotowanie festynu oraz wszystkim współtworzącym klimat minionego dnia serdecznie dziękujemy!

II WOJEWÓDZKI KONKURS FOTOGRAFICZNY „Kocham morze”

Miło nam poinformować iż uczeń naszej szkoły -Szymon Kołodziejski kl4 zajął I MIEJSCE w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym. W konkursie brało udział 60 dzieci z województwa pomorskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

XVII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych Jastarnia.

Organizatorami, a zarazem fundatorami nagród był Powiatowy Ośrodek Sportu Młodzieżowego w Pucku oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastarni

I miejsce -zespół „Dance Art”( Zuzia Malinowska, Oliwia Gątarz, Amelia Mankiewicz, Kinga Grala, Martyna Szczepaniak, Lena Jaśniewska-Narbut)

III miejsce- Sara Dombrowska, Magdalena Guzińska, Lena Zarzycka

 

Gminny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości poetyckiej Zbigniewa Herberta

Z okazji Roku Zbigniewa Herberta oraz Roku Jubileuszowego 100-Lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo zorganizowała Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości poetyckiej Zbigniewa Herberta – autora Pana Cogito oraz Raportu z Oblężonego Miasta. Konkurs odbył się w ramach Tygodnia Bibliotek 8 maja 2018 r. w Domu Kultury w Pierwoszynie.

Wymogi konkursowe obejmowały recytację dwóch dowolnie wybranych, o dowolnej długości utworów poetyckich Zbigniewa Herberta. Paweł Selka, uczeń klasy III a przedstawił swoją interpretację dwóch wierszy: Dom oraz Kamyk. Jury Konkursu w składzie: Anna Paturej – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kosakowo, dr Karol Dettlaff – teatrolog, Kamil Romanowski – Aktor Roku 2017 Gminy Kosakowo, przyznało w jego kategorii następujące nagrody i wyróżnienia:

Kat. uczniowie szkół podstawowych kl. I-III

II miejsce- Paweł Selka (Pierwoszyno) . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „ALE KOSMOS”

I miejsce Lena oraz Vanessa wyróżnienie za swą pracę otrzymała Julia dziewczynki z klasy IIIa.

Organizatorzy są pod ogromnym wrażeniem wysokiego poziomu prac. Prace wszystkich uczniów można obejrzeć w Szkole Podstawowej nr 13 w Gdyni.

KONKURS MITOLOGICZNY

W Domu Kultury w Pierwoszynie odbył się  Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny. Po raz siódmy szkoły  z naszej gminy zmagały się w wielu konkurencjach, a tematem przewodnim była mitologia chińska i japońska. Pierwszą konkurencją był quiz z wiedzy o kulturze tych dalekowschodnich państw. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje opowieści w teatrzyku kamishibai. Potem zespół każdej ze szkół zatańczył przygotowany taniec do chińskiej muzyki. Czwartą konkurencją było zaśpiewanie piosenki po chińsku lub japońsku. W tym samym czasie dziewczęta  wykonywały makijaż gejszy, który również był oceniany. Na koniec zaprezentowano pięknie wykonane chińskie wachlarze. Do wszystkich konkurencji uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i reprezentowali wysoki poziom. Każda konkurencja był oceniana oddzielnie. Zajęliśmy kolejno: quiz – II miejsce, teatr kamishibai – III miejsce, taniec – I miejsce, piosenka – II miejsce, makijaż gejszy – I miejsce, wachlarz  – III miejsce. Wszyscy się dobrze bawili i wróciliśmy zadowoleni.

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter