Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Szkoła Podstawowa w Pogórzu

  • kancelaria

Gminne Mistrzostwa w Piłce Koszykowej

27.03.2017 r na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pogórzu odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych gminy Kosakowo w Koszykówce. Do rywalizacji w kategorii dziewcząt i chłopców przystąpili reprezentanci Mostów, Dębogórza i Pogórza. Po uroczystym przywitaniu uczestników przez dyrektora szkoły pana Rafała Juszczyka oraz krótkiej rozgrzewce , sędzia główny pan Marcin Pustówka rozpoczął sportowe zmagania młodych koszykarzy. Po prawie trzy godzinnej walce pod koszykarskimi tablicami wyłoniono mistrza gminy Kosakowo Szkół Podstawowych w Koszykówce.W kategorii dziewcząt zdecydowanie zwyciężyły uczennice szkoły w Mostach przed Pogórzem i Dębogórzem.
W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się gospodarze wysoko wygrywając z zespołem z Mostów ( 54 :0) i z zespołem z Dębogórza (54 ; 2) . Rywalizacja o drugie miejsce po zaciętej walce zakończyła się sukcesem koszykarzy z Dębogórza (6:4) . 
Zawody przebiegały w miłej, sportowej atmosferze a przyjazne relacje między sportową młodzieżą naszej gminy dają uzasadnione powody do optymizmu. Wszak sport : uczy, bawi i wychowuje !
Na zakończenie laureaci otrzymali z rąk dyrektora szkoły gratulacje, dyplomy i medale .
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich graczy,trenerów i organizatorów było ostatnim akcentem na tej sympatycznej, sportowej imprezie.

Konkurs „Jeden z Dziesięciu”

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Pogórzu wzięli udział w konkursie wiedzy „Jeden z dziesięciu” organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Gdyni. Przedstawicielami Pogórza wyłonionymi w eliminacjach szkolnych byli : Maksymilian Chełkowski – Klasa z 6a, Stanisław Hudak z 6c oraz Borys Głowacki z 6c. Konkurs wzorowany na znanym programie telewizyjnym miał dokładnie taki sam przebieg. Zawodnicy musieli popisać się wszechstronną wiedzą i refleksem, gdyż na odpowiedź było zaledwie 5 sekund. Pierwsza część rywalizacji dostarczyła wielu emocji, a zakończyła się dla nas bardzo dobrze, gdyż w finałowej trójce znalazł się Maksymilian i Borys. W finale rywalizowali z uczennicą jednej z gdyńskich podstawówek. Pytania z każdą chwilą były coraz trudniejsze, emocji coraz więcej, a o końcowym wyniku zdecydować miały drobnostki. Ostatecznie Panowie uplasowali się odpowiednio – na 2. miejscu Maksymilian Chełkowski – Klasa, na 3. miejscu Borys Głowacki, a na 5. miejscu Stanisław Hudak. Wszyscy otrzymali od organizatorów nagrody rzeczowe. Gratulacje! Wszyscy zgodnie stwierdzili ,ze za rok powrócą po zwycięstwo.

Powitanie Wiosny w Pogórzu

Dzień 21 marca był takim trochę dniem na opak w Pogórzu… Najpierw postanowiono spędzić go na zabawach i leniuchowaniu (nawet nie spodziewano się, że Dyrekcja nie dość, że pozwoli nam na to, to jeszcze przekaże Dzieciom klucz do szkoły!), później jednak (kiedy pani Grażynka przyniosła nam list, który dostaliśmy od Pani Wiosny) musiano ostro wziąć się do pracy! Uczniowie zostali bowiem wybrani do wykonania 10 zadań powodujących kruszenie się lodu, pod którym uwięziona była wiosna. Wyzwanie duże, ale nikt nie miał wątpliwości, że warto podjąć się go. I… udało się! Wszystkie klasy wraz z nauczycielami z ogromnym zaangażowaniem m.in. uczyły się wiosennej piosenki, tańca hula, przygotowały stroje zwierząt, szukały zaginionych kopert, układały hasło z poplątanych wyrazów, złożyły dary dla Króla i Królowej Wiosny. Skruszono lód i obudzono przepiękną Panią Wiosnę. Bardzo młodziutką i malutką, ale za to z wielką mocą – spójrzcie tylko za okno… Naprawdę jest już wiosna!!! Całą imprezę zorganizowały i poprowadziły panie Agnieszka Zalewska i Aneta Karwowska – Łoś.

Sławni Francuzi w Pogórzu

W środę 22 marca Szkołę Podstawową w Pogórzu odwiedzili niezwykli goście! Byli to sławni Francuzi, którzy przybyli na wielką Galę, aby odebrać słynne statuetki przyznawane przez szkołę zasłużonym postaciom. Uroczystość brawurowo poprowadzili Gabriela Żuczek i Maciej Markowski. Nagrody rozdano w kategoriach takich jak m.in. aktorka, piosenkarka, dowódca, wynalazca, architekt… Klasy wraz z wychowawcami przygotowały piękne prezentacje postaci, dzięki którym zapamiętaliśmy wiele informacji na temat sławnych Francuzów. Zgromadzeni poznali bliżej Napoleona, Edith Piaf, braci Lumiere, Coco Chanel i wiele innych ważnych osób, które zapisały się na kartach historii Francji i nie tylko. Kolejne zadanie Edukacji Europejskiej zaliczone na 6! Serdecznie podziękowania dla Maksa Kaczmarka i jego mamy za przygotowanie pięknej dekoracji, a także dla pani Emilii Paszek za nadzorowanie przygotowań.

Kiermasz na rzecz Hospicjum

W niedzielę przed kościołem w Kosakowie uczniowie z Samorządu Szkolnego ze Szkoły Podstawowej w Pogórzu pod opieką pani Elizy Filipowicz przez kilka godzin prowadzili kiermasz pod chmurką. Sprzedawali na nim – zbierając pieniądze na rzecz Hospicjum Dziecięce Gdynia Bursztynowa Przystań – własnoręcznie wykonane ozdoby w stylu decoupage. Osoby idące na mszę i wychodzące z kościoła chętnie wspierały dziecięcą akcję. Ile zebraliśmy – jeszcze nie wiadomo, ale najważniejsze, że i dzieci, i kupujący pomagali z serca.

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Panel boczny

Zaplanuj podróż

Szybkie uruchamianie