Używana przez Ciebie przeglądarka jest nieaktualna. Prosimy o aktualizację.
cofnij

Judoka z Gminy Kosakowo

  • kancelaria

Paweł Roszak lat 11 od urodzenia jest mieszkańcem Mostów. Swoją przygodę z judo chciał rozpocząć już w przedszkolu jednak po złamaniu obojczyka z pierwszym treningiem musiał poczekać ponad rok. Od czterech lat trenuje pod czujnym okiem Andrzeja Jasińskiego i Kasjana Kubusa trenerów Uczniowskiego Klubu Sportowego Galeon Gdynia. W 2015 roku wziął udział w swoich pierwszych zawodach zajmując III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Gdyni.

W swojej grupie wiekowej startuje w najtrudniejszej kategorii – open. Upór i chęć doskonalenia pozwalają mu osiągać coraz lepsze wyniki. Każdego roku bierze udział w coraz większej liczbie turniejów judo. Dostaje powołania do reprezentowania klubu w zwodach rangi krajowej i międzynarodowej. Miał okazje rywalizować z zawodnikami z Rosji, Gruzji, Francji, Sri Lanki, Bośni i Hercegowiny.

W obecnym roku wywalczył już:

  • II miejsce w Turnieju Judo Dzieci Gryfek w Słupsku,
  • I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy Dzieci w Judo,
  • III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Grudziądza,
  • I miejsce w Copernicus Judo Cop Dzieci w Toruniu,
  • Największą satysfakcję sprawiło mu zdobycie III miejsca 16.06.2018r. w Internacjonal Judo Turnament Solanin Cup Young Europe w Nowej Soli. W turnieju tym wzięło udział ponad 800 zawodników z 25 krajów. Jedyna przegrana walka Pawła to półfinał, w którym musiał uznać wyższość zawodnika z Bośni i Hercegowiny.

Trenując trzy razy w tygodniu oraz biorąc udział w licznych zawodach nie zapomina o tym co najważniejsze czyli nauka. Ukończył czwartą klasę w Gdyńskiej Szkole Społecznej z czerwonym paskiem i średnią ocen 5,9.

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter